Komiser Nasıl Olunur

Komiser Nasıl Olunur
8 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 423 kez okundu.
Reklam

Komiser nasıl olunur ? Polis olmak son derece zor yollardan geçerek mümkün olacaktır. Öncelikli olarak iki yollu polis olma şartı aranacaktır. Bunlardan biri polis meslek yüksek okulu diğeri ise üniversite mezunlarına tanınan hak olan POMEM koşulları olacaktır. Komiserlik ise bu noktadan sonra devreye giren bir durumdur. Komiser nasıl olunur sorusunun yanıtı ise son yılda değişiklik arz etmiştir. Komiser olmak için önce polis olmaya veya akademi okumaya gerek kalmayacaktır.

Komiser olmak isteyenlerden aranan şartlar mevcuttur. Komiser nasıl olunur bu şartlara hâkim olmak sorunun yanıtı olacaktır. Öncelikli olarak lisans mezunlarına POMEM olma şartı verildiği gibi yine KPSS puan sıralamasına uygun olarak Komiser olma şansı verilecektir. Bu şekilde verilen haklardan yararlanmak mümkün olacaktır.

Komiser olma şartını arayan durumlar ise lise mezuniyetini almış olan kişilerin Komiserlik sınavlarına girme durumları ile belirlenecektir. Bu ön koşul ise artık POMEM mezunlarına değil, lisans mezunlarına verilmektedir. Komiser nasıl olunur için günümüzde emniyet genel müdürlüğü yeni bir alım olan komiserlik alımları yapmaktadır. Bu şekilde atamaları mümkün olmaktadır.

Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Komiser Nasıl Olunur Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. BURAK dedi ki:

  Lisans mezunları kpssye girmeden polis olabilir mi

  1. personelmemur dedi ki:

   Şuan öyle bir ilan yok fakat önümüzdeki sürecte ne yasanır bilinmez

 2. dilek dedi ki:

  çocukluğumdan kalma ameliyat izi ver kolumda bu sorun çıkarır mi

  1. personelmemur dedi ki:

   Tam ameliyat be ve çapı ne durumda ?

Sayfa başına git