Kayyum Maaşları Ne Kadardır

Kayyum Maaşları Ne Kadardır
29 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 142 kez okundu.
Reklam

Kayyum Nedir Maaşları Ne Kadardır ?

Kayyum tanım olarak belirli işin yapılması ve yönetilmesi üzerine görevlendirilmiş, bunun için atanmış kimse anlamına gelmektedir. Eğer bir yerde bir usulsüzlük yapıldığı tespit edildiyse bunun üzerine işleri takip etmesi, problemi saptaması ve işleri aksatmadan yürütmesi için bir kayyum atanır. Kayyum devlet eli tarafından atanmaktadır. Kayyum’un atanacağı yer özel kurum ve kuruluşlardır. Buralarda usulsüzlük tespit eden devlet usulsüzlüğün yapıldığı özel kurum ve kuruluşa el koyarak buraya bir kayyum atar.  Kayyum’un atamasını gerçekleştiren kurum ise mahkemelerdir. Kayyum olarak usulsüzlük yapılan yere atanan kişi gerekli makamlarca almış olduğu yetkiler doğrultusunda çalışmaları yürütür ve işlerin aksamamasını sağlar.

Atanmış olan kayyum’un tüm yetkileri kayyum’u atayan mahkeme tarafından belirlenir ve kayyum bu yetkiler doğrultusunda görevlendirilir. Kayyum atandığı yerde kalıcı değil geçicidir. Kayyumun görevinin sonlanması ise kayyumun atandığı yere gitme amacı ile bağlantılıdır. Eğer bir iş söz konusu ise görev olan işin bitmesinin ardından görevini sonlandırır. Atanmış olan kayyumlar şirketin yönetiminde kendisine verilen yetkiler doğrultusunda söz sahibi olur ve söz konusu şirketin üzerindeki suçlamalar ortadan kalkana ya da yeni bir çözüm getirilinceye kadar kayyumun görevi mahkeme kararınca devam eder.

Kayyumların ise net bir maaşı yoktur. Almış olduğu sorumluluk mesai ve çalışma saatleri doğrultusunda mahkeme Kayyum’a bir maaş belirlemektedir. Belirlenen maaş 5000 TL ve üzerinde seyretmektedir.

kayyum-maaslari-ne-kadardir

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Kayyum Nedir Maaşları Ne Kadardır ? Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git