Kaymakam Maaşları Ne Kadar

Kaymakam Maaşları Ne Kadar
3 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 320 kez okundu.
Reklam

Kaymakam Maaşları Ne Kadar 2017

Kaymakam Maaşları Ne Kadar 2017 , Siyasal bilgiler, hukuk, işletme, iktisat ve iktisadi İdari Bilimler fakültesi mezunlarının sınavla olabilecekleri kaymakamlık mesleği, devlet ilçelerini temsil eden kişilerdir. İlçelerin en yetkili kişileri olarak valilerin denetimleri altında hareket ederler. 2017 Ocak itibarı ile kaymakamlık maaşları 6000 lira olarak açıklanmıştır. Kaymakamlar, görev yaptıkları ilçelerde yasaların uygulanmasını sağlarlar.

Valinin verdiği talimatları ilçede uygulayan kaymakamlar, ilçe halkının sorunlarını dinler, çözüm üretirler. Kaymakamlık maaşları dolgunluğu nedeni ile kaymakamlık mesleği çok tercih edilmektedir. Üst düzey akademik zeka gerektiren kaymakamlık, çalışma saatleri bakımından düzenli bir meslektir. Kaymakamlar törenlerde başkanlık yapar, resmi buluşmaları kabul ederler.

Kaymakam Nasıl Olunur 2017 ? Mesleği gereği sık-sık seyahat eden kaymakamların çalışma ortamları devlet bürolarıdır. Kaymakam maaşları güzel olsa da, kaymakam olabilmek diğer mesleklere göre çok daha zordur. Tek çalışacağı sektör devlet sektörü olacağı için, geçmişinin temiz olması, hiçbir suça bulamamış olması gerekmektedir. Kaymakam nasıl olunur ? 35 yaşını aşmamış lisans mezunlarının sınavla alındığı kaymakamlar, 657 sayılı devlet memurları kanununun 48. Maddesi gereğince tüm şartları yerine getirdikleri taktirde kaymakamlık vazifesini yapabilmektedirler.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Kaymakam Maaşları Ne Kadar 2017 Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git