Kamuda Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar

Kamuda Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar
17 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 216 kez okundu.
Reklam

Kamuda Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar ?

Kamu sektöründe çalışan özel güvenlik görevlileri vardiyalı sistem ile çalışmaktadırlar. Kamu kurum ve kuruluşların binalarında görev alan özel güvenlik elemanları, görev aldıkları yerde güven ve huzuru sağlamak, olası istenmeyen durumlara müdahale etmek için eğitim almış kişilerdir. Çalışma saatleri konusunda ise gayet standart olanaklara sahiplerdir. Kamuda çalışan özel güvenlik personeli haftanın 6 günü çalışmaktadır. Ayrıca personelin belirli bir yıllık izin kullanma hakkı da bulunmaktadır. Bu yıllık izin kişinin çalışma yılı ile beraber doğru orantılı olarak artmaktadır.  Kamuda özel güvenlik personeli olarak çalışan kişilerin özlük hakları özel sektöre göre daha avantajlı olmakla beraber haklarının kazanımı, ekstra mesai ve vardiya ücretleri, izin prosedürleri gibi durumlarda personelin hakkının gasp edilmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

Kamuda özel güvenlik olmak için yapılması gereken; özel güvenlik yetiştiren şirketlerden eğitimler ve belgeler almak sonrasında kamu kurum ve kuruluşlarının açmış olduğu güvenlik görevlisi ilanlarına başvuru yapmaktır. Özel güvenlik personeli olmak isteyen kişilerin mutlaka profesyonel özel güvenlik firmalarından eğitim almaları gerekmektedir. Bu hususta bireylerin dikkat etmesi kayda değer olmayan şirketlerden özel güvenlik görevlisi belgesi almaması gerekmektedir.

Kamuda Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar?

Kamuda özel güvenlik görevlileri statülerine göre maaş almaktadır. Standart bir pozisyona sahip özel güvenlik görevlisi asgari ücret artı fazla mesai ücreti almaktadır.

kamuda-ozel-guvenlik-maaslari-ne-kadar

 

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Kamuda Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar ? Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git