İtfaiye Müdür Yardımcısı Maaşları ne Kadar

İtfaiye Müdür Yardımcısı Maaşları ne Kadar
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 86 kez okundu.
Reklam

İtfaiye Müdür Yardımcısı Maaşları ne Kadar 2017

 

İtfaiye müdür yardımcısı maaşları, müdür maaşları kadar merak konusu olmaktadır. 2017 yılı için açıklanan maaş rakamlarıyla birlikte itfaiye personeli ve müdür yardımcısı olmak hakkında bilgileri de sizlerle paylaşmak istedik.

 

İtfaiye Müdür Yardımcıları Ne Kadar Maaş Alıyor?

 

İtfaiye müdür yardımcılarının aldığı maaş, itfaiye biriminin bulunduğu şehre göre değişmektedir. Büyükşehir bölgelerinde alınan maaşlar ile küçük il ve ilçelerde durum farklı olmaktadır. Tüm belediyelik birimlerin itfaiye teşkilatı bulunmaktadır. Bu teşkilatta da tüm itfaiye personeli ile birlikte müdür ve müdür yardımcısı bulunmaktadır. Küçük bölgelerde itfaiye müdür yardımcılığını personelde kıdemli olan kişilerden biri üstlenmektedir. Büyük şehirlerde müdür yardımcıları da, müdür gibi çeşitli prosedürleri tamamladıktan sonra göreve getirilmektedir. Büyük şehirlerde itfaiye müdür yardımcısı olmak için itfaiye personelliğinde belirli bir kıdeminizin ardından yükselme sınavlarına girmeniz gerekiyor. Sınavlardan istenilen başarıyı elde ettikten sonra müdür yardımcılığına yükselebilirsiniz. Müdür yardımcılığına yükseldikten sonra Müdürlük görevi için de yükselme adımlarını hedef olarak belirleyebilirsiniz.

 

İtfaiye müdür yardımcısının aldığı maaş konusuna değinmek gerekirse; büyük şehirlerdeki müdürler 5000 TL dolaylarında bir maaş almaktadırlar. Müdür yardımcıları da bu maaşın bir alt kademesi olarak 3900, 4000 TL civarında maaş almaktadırlar. Müdür ve müdür yardımcısı maaşları çalışma kıdemine göre değişiklik gösterebilmektedir. İtfaiye müdür yardımcısı, müdürün verdiği koordinasyon görevlerine yerine getirmek ve müdüre vekillik etmekle yükümlüdür.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

İtfaiye Müdür Yardımcısı Maaşları ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git