İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Olmak İsteyenler Dikkat 2016

İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Olmak İsteyenler Dikkat 2016
23 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 560 kez okundu.
Reklam

İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Olmak İsteyenler Dikkat 2016 , Zabıta memuru ve itfaiye memuru olabilmek için genel olarak birilerini araya sokma veya tanıdık bulup geçiş yapma gibi şaibeli durumlar sürekli karşımıza çıkmaktadır. Bunun için Daire Başkanlığı artık bu atamanın KPSS yoluyla merkezden olmasıyla ilgili çalışma gerçekleştirdi.

Devlet Personel Başkanlığı İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru olmak isteyen ve KPSS’ye girip atama bekleyenleri ilgilendiren bir açıklama yayınladı.

İşte Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan o açıklama:

Belediyelerden gelen talepler doğrultusunda, Başkanlığımız ile İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü arasında yapılan istişare sonucunda, “İtfaiye Eri” ve “Zabıta Memuru” kadrolarına merkezi yerleştirme ile personel temin edilebilmesi kararlaştırılmıştır.

İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru kadroları için KPSS 2016/1 döneminde yerleştirme talebinde bulunmak isteyen belediyelerin, DPB e-Uygulama Web Yetkilisi veya bu kişi tarafından KPSS İşlemleri alanında yetkilendirilen Web Sorumlusu aracılığıyla  Başkanlığımız internet sayfasındaki DPB e-Uygulama sistemine giriş yaptıktan sonra KPSS İşlemleri > Yerleştirme Talebi bölümünden eğitim durumu, unvan, derece, kadro adedi ve nitelik belirlemek suretiyle, söz konusu taleplerini elektronik ortamda Başkanlığımıza iletmeleri ve Başkanlığımızca aynı sistem üzerinden kontrol edilip onaylanan taleplerine ilişkin “Rapor Al” sekmesini kullanarak oluşturacakları Personel Talep Formlarını ilgili birim amirine onaylatmalarının ardından, üst yazı ekinde 13 Mayıs 2016 tarihine kadar Başkanlığımıza intikal ettirmeleri gerekmektedir.

Başkanlığımızda tanımlı Web Yetkilisi bulunmayan belediyeler öncelikle Web Yetkilisi tanımlamalıdırlar. Web Yetkilisi tanımlamak için 0312 408 7324 telefon numaraları ile irtibata geçiniz.

Web Yetkilisi tanımlamak için http://euygulama.dpb.gov.tr/DPB_yetki/DPB_Kullanici_Basvuru.aspx bağlantısında belirtilen adımları takip ediniz.

İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Olmak İsteyenler Dikkat 2016 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Olmak İsteyenler Dikkat 2016 Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Mansur dedi ki:

  Uzman çavuşluk tan geçişler nolacak peki bu adamların memuriyet hakkı var demi sonuçta açıktan atama yoluyla KPSS şartı istenmiyor bi de 7 yıl çıkardılar bu adam 7 yil sonra meslekten ayrıldıktan sonra KPSS mi girecek zabıta için saçma değil mi sizce

 2. Mehmet dedi ki:

  Ben yurtdisinda yasiyorum.bu sene ilk defa kpps ye girdim ve 60 puan aldim.Zabita olabilmem icin ne yapmam lazim.

  1. personelmemur dedi ki:

   tercihler dönemimde tercih yapmanız gerek

Sayfa başına git