İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur

İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur
12 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 291 kez okundu.
Reklam

İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur ? 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun yürürlüğe girmesi ile birlikte; İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanları tarafından yürütülmesi ve bu hizmetlerin tüm işletmelerde zorunlu hale gelmesi ile birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri öncelikli bir iş alanı haline gelmiştir.

 

Bu sebeple en çok merak edilen sorular iş güvenliği uzmanı nasıl olunur? ve kimler iş güvenliği uzmanı olabilir? olmuştur. Mimarlık ve mühendislik fakültesi mezunları, fen ve edebiyat fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji bölümü mezunları, teknik öğretmenler ile iş sağlığı güvenliği programı mezunları iş güvenliği uzmanı olabilmektedir.

 

            İş güvenliği uzmanı nasıl olunur? sorusuna ise kısaca uzmanlık belgesini almaya hak kazanarak cevabı verilebilir. Bu belgeyi alabilmek için ise; bakanlık tarafından yetki almış kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve özel eğitim kuruluşlarının düzenlediği kurslara katılmak ve kurs sonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan yeterlilik sınavında başarılı olmak gerekiyor.

is-güvenliği-uzmanı-nasıl-olunur-2016

İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur ? Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git