İnfaz Koruma Memuru Maaşı Ne Kadar

İnfaz Koruma Memuru Maaşı Ne Kadar
7 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 420 kez okundu.
Reklam

İnfaz Koruma Memuru Maaşı Ne Kadar 2017 

İnfaz Koruma Memuru Maaşı Ne Kadar 2017 , Ceza evlerinde veya ıslah evlerinde çalışan infaz koruma memurları, yılda iki kez zam almaktadır. Ceza evlerinde ve ıslah evlerinde tutukluların her şeyinden sorumlu olan infaz koruma memurları yüzde 3’lük zam diliminden faydalanmakta ve 657 sayılı devlet memuru maaşları statüsün bulunmaktadır. İnfaz koruma memuru maaşı evli veya bekar oluşuna göre değişmektedir.

Bekar infaz koruma memuru maaşı 2.540 liradır. Evli olanlar memurlar ise 2.540 liraya ilave 178 lira asgari geçim indirimine tabidirler. Çocuk sahibi infaz koruma memurları ise ana ücretlere ilaveten çocuk başına 50 lira daha almaktadır. Asgari geçim indirimi 78 liralık ödenek eşi çalışmıyorsa ödenmekte, eşi çalışan infaz koruma memurlarına 178 lira AGİ ödenmemektedir.

İnfaz koruma memuru maaşları

İnfaz koruma memuru nasıl olunur ? İnfaz koruma memuru atamaları Adalet Bakanlığı tarafından Aralık ve Ocak ayında yapılmaktadır.iki yıllık üniversite mezunu olanlara maaş ve AGİ dışında ilave olarak 40 lira, dört yıllık üniversite mezunlarına 80 lira ilave eğitim ücreti ödenmektedir. Göreve başladıktan sonra az 6 ay eğitime tabi tutulan memurların infaz koruma memuru maaşı çalışanlar tarafından beğenilmektedir. Her yıl 1.000 ile 1.500 arasında infaz koruma memuru alınmaktadır. İnfaz koruma memurları vardiyalı veya normal saatlerde çalışmaktadır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

İnfaz Koruma Memuru Maaşı Ne Kadar 2017 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

İnfaz Koruma Memuru Maaşı Ne Kadar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Onder dedi ki:

    Kpss şartı gerekiyor mu infaz koruma memuru için?

Sayfa başına git