İlkokul Öğretmeni Maaşları Ne Kadar

İlkokul Öğretmeni Maaşları Ne Kadar
9 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 174 kez okundu.
Reklam

İlkokul Öğretmeni Maaşları Ne Kadar 2017

 

İlkokul öğretmeni maaşları ne kadar 2017 ? Devlet memuru veya sözleşmeli olarak çalışan ilkokul öğretmenlerinin maaşları, 2017 yılında ne kadardır? İlkokul öğretmenliği için alınan sözleşmeli öğretmen adayları ve devlet memurlarının, aldıkları maaşlar Temmuz ayında gelen zam ile birlikte yükseldi. Memur maaşlarına gelen zam tutarı, görevlerinin kademe ve derecesine göre farklılık gösterdi.

 

İlkokul öğretmeni olmak için üniversite eğitim fakültesi lisans programından mezun olmak gerekmektedir. 4 yıllık eğitim sürecini tamamlayarak KPSS sınavına giren öğretmen adayları, atanarak memur olmakta veya sözleşmeli olarak işe girmektedir. Atanamayan mezun öğrenciler sözleşmeli görevlere alınmak için başvurularını yapmaktadır. Ancak sözleşmeli alımın olmadığı dönemlerde ücretli olarak özel okullarda çalışabilmektedir. Memur olarak atanmak isteyen öğretmen adayları, KPSS sınavından gerekli puanı olmak zorundadır. Atamaların yapılmasının ardından açıkta kalan kişiler sözleşmeli veya ücretli olarak işe başlamaktadır.

 

 

İlkokul Öğretmeni Maaşları

 

İlkokul öğretmeni maaşları memur, ücretli ve sözleşmeli olarak birbirinden farklı rakamlardan oluşmaktadır. Özel okullarda işe başlayan ilkokul öğretmen maaşları genel olarak asgari ücret ile başlayarak tecrübe kazanmanın ardından artış göstermektedir. Devlet memuru olarak çalışan ilkokul öğretmen maaşları ise ülke genelinde aynı olmaktadır. 2017 Temmuz ayında gelen zam ile birlikte ilkokul öğretmeni maaşları da artış göstermektedir. İlkokul öğretmen maaşlarına gelen zam ile birlikte 1/4 derecede olan öğretmenler 3.211 TL, 7/1 derecede ola öğretmenler 2.872 TL maaş almaktadır.

 

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

İlkokul Öğretmeni Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

İlkokul Öğretmeni Maaşları Ne Kadar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Nurgül Subaşı dedi ki:

    Stajer öğretmen almak ister misiniz yaz tatilinde çalışırım. Bu sene 3. Sınıfı bitirdim. Sınıf öğretmenliği okuyorum.

Sayfa başına git