İlaç Mümessili Maaşları Ne Kadar

İlaç Mümessili Maaşları Ne Kadar
23 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 292 kez okundu.
Reklam

İlaç Mümessili Maaşları Ne Kadar ?

İlaç mümessili maaşları ne kadar? İlaç mümessili olarak çalışan kişiler, firmaya ait olan ilaçların tanıtım ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir. Tıbbi mümessil veya ilaç tanıtım elemanı olarak da adlandırılan ilaç mümessili mesleği, büyük bir bilgi birikimi gerektirmektedir. İlaç mümessili olarak çalışmak için ne yapılmalıdır ve İlaç mümessili maaşları ne kadardır?

 

İlaç mümessili olmak isteyen her insan belirli bir eğitim sürecini tamamlamak zorundadır. İlaçlar hakkındaki gereken tüm bilgilerin bilinmesi, mesleği yapabilmek için gereklidir. Bu nedenle ilaç mümessili olmak isteyen kişiler üniversitelerin sağlık bilimleri meslek yüksekokullarında eğitim görmektedir. Meslek liselerinde hemşirelik, ebelik, laboratuvar, tıbbi sekreterlik ve ilkyardım acil bakım gibi bölümlerden mezun olan adaylar, yüksekokullarda bulunan Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama bölümlerine sınavsız geçiş yaparak önlisans mezunu olabilmektedir. İlaç mümessili unvanı ile mezun olan kişiler, farklı firmalara başvurarak işe başlamaktadır.

İlaç Mümessili Maaşları

 

İlaç mümessilleri, satış elemanı ve pazarlama görevlerine sahip olarak ilaçların satışını gerçekleştirmektedir. Mümessiller, hastane, eczane, medikal ve özel ve kamu kurumlarını ziyaret etmektedir. Katalog ve örnek mamuller, iş içerisinde kullanılmaktadır. İlaç mümessilleri, diğer sektörlerde bulunan satış temsilcilerinden daha yüksek bir maaş almaktadır. Maaşa ek olarak prim de bulunmaktadır. Firma ve şirkete göre değişen maaşlar genel olarak 2.000 TL ve 7.000 TL aralığında olmaktadır. İş tecrübesi, maaş tutarını etkileyen faktörlerin arasında yer almaktadır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

İlaç Mümessili Maaşları Ne Kadar,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git