İçişleri Bakanlığı 331 Memur Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı 331 Memur Personel Alımı
21 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 347 kez okundu.
Reklam

İçişleri Bakanlığı 331 Memur Personel Alımı 2016 , İçişleri Bakanlığı her sene Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile atamalar yapmaktadır. Şoför alımları başta olmak üzere pek çok memur kadrosunda atama yapan kurum yılın başında 2016’nın ilk atamasında 150 personel alımı yapacağını düşünmekteydi. Fakat adaylara sevindirici bir haber geldi ve Merkezi Atama ile toplam 331 personel alımı yapılacak

İçişleri Bakanlığı 331 Personel Alacak

İçişleri Bakanlığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylunun belirttiği 137 kurumdan bir tanesi olmakta ve kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 3 ünvanda 331 personel alacak.

KPSS 2016-1 Kadroları Adet
1 VHKİ 305
2 Teknisyen   20
3 Tekniker    6

Yukarıda verilmiş olan VHKİ, Teknisyen ve Tekniker pozisyonlarına personel alımı yapacak olan İçişleri Bakanlığında istihdam etmek isteyen adayların 22 Haziran tarihi ile başlayacak olan Merkezi Atamaya başvurması gerekmektedir. Söz konusu merkezi atama ile 10 binden fazla personel alımı yapılacak. Başvurma istediğiniz kontenjanları seçmeden önce mutlaka nitelik kodunu sorgulamanız ve kendinizin bu niteliğe sahip olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Aksi halde başvurunuz kabul edilmeyecek.

Son başvuru tarihi ise 1 Temmuz olarak belirtilmiş olup adayların başvurularının onaylanması için 1 Temmuz ya da 2 Temmuz tarihine kadar mutlaka 15 liralık onay ücretini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin anlaşmalı olduğu bankalara kendi TC kimlik numaraları yatırmaları gerekmektedir.

İçişleri Bakanlığı 331 Memur Personel Alımı 2016 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git