Hemşire Maaşı Ne Kadar

Hemşire Maaşı Ne Kadar
10 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 336 kez okundu.
Reklam

Hemşire Maaşı Ne Kadar 2017 

Hemşire Maaşı Ne Kadar 2017, 2017 Ocak ayında devlet memurlarına yapılan zamla hemşirelerin zamlı maaşları da belli oldu. Hemşire maaşları Temmuz itibarı ile 2.768 liradan 2.986 liraya yükselmesi bekleniyor. Hemşirelerin derece ve kademelerine göre farklılık gösteren maaşlar en yüksek 3.186 lira olarak açıklandı. Sosyal yardımlarla birlikte 3.286 liraya yükselen hemşire maaşları çalışma yılına göre değişmektedir.

2017 Ocak itibarı ile hemşire maaşı ne kadar  yüzde 1,71’lik enflasyon farkı gözetilerek düzenlendi. 11/3 kademesindeki bir hemşirenin Temmuz maaşı 2.986 lira olarak açıklandı. Gerek devlet gerekse özel hastanelerde çalışan hemşirelerin genelde devlet sektöründeki maaşları daha iyi durumdadır. Özel hastanelerde daha düşük maaşlara çalışan hemşireler hasta kabulü, hastayı muayeneye hazırlama, hasta bakımı ve acil durumlarda hastaya ilk müdahaleyi yapmaktadır.

hemşire maaşı ne kadar

Hemşire nasıl olunur ? Üniversitelerde iki yıllık veya dört yıllık okullarda okuyan hemşireler, KPSS sınavına girerek devlet hastanelerine atanmaktadırlar. Devlet hastanelerinde hemşire maaşları döner sermaye ile daha da yükselmekte olup, özel sektörde bunun altında kalmaktadır. Hastaneler yanında sağlık ocaklarında da çalışan hemşirelerin iş bulma imkanları çok geniştir. En çok tercih edilen mesleklerden olup, erkekler de hemşirelik yapabilmektedir.

Hemşire Maaşı Ne Kadar  2017 Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git