Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar
20 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 583 kez okundu.
Reklam

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar 2017

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar 2017 , Sözleşmeli erler 3 yıl boyunca ücret karşılığında vatani görevlerini yerine getirirler. Hava kuvvetleri komutanlığına başvuranlar arasından seçilerek göreve başlarlar. Bu süreçte hizmet veren erler hava kuvvetleri sözleşmelier maaşı alırlar. Diğer erler ile birlikte kışlalarda kalırlar. 3 yıl boyunca yeme içme ve barınma gibi ihtiyaçları komutanlık tarafından karşılanır.

hava-kuvvetleri-sozlesmeli-er-maasları

Sözleşmeli Er Nasıl Olurum ? 2016 yılı itibariyle hava kuvvetleri sözleşmeli er maaşı yaklaşık 2850 TL’dir. Bu ücrete ek olarak çeşitli görev tazminatları da verilir. Bu tazminatların toplamı bir yılın sonunda 7500 TL’yi bulmaktadır. 3 yıl tamamlandıktan sonra sözleşmesini yenilemek isteyen erler ile yeniden sözleşme yapılır ve maaşların artış oranı yılda iki defa %3 oranından hesaplanır.

Hava kuvvetleri sözleşmeli er maaşları hizmet verilen birlik ve bölge olarak farklılıklar gösterebilir. Görev tazminatı da bu farklılıklardan en önemlisidir. Doğuda hizmet veren bir er için görev tazminatı yaklaşık olarak aylık 950TL’dir. Maaşlar ve hizmet tazminatları atandıkları yer ve hizmet yıllarına göre değişiklik göstermektedir. Belirttiğimiz rakamlar yeni başlayanlar için standart verilen maaş miktarlarıdır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar 2017 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git