Hava Astsubayı Nasıl Olunur

Hava Astsubayı Nasıl Olunur
7 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 406 kez okundu.
Reklam

Hava Astsubayı Nasıl Olunur ?

Hava Astsubayı Nasıl Olunur ? Astsubay olmak için bölümler arasında tercih yapmak gerekir. Astsubaylık mesleğinin farklı kanalları vardır. Hava, kara, deniz ve jandarma olmak üzere dört bölüm üzerinden alımları vardır. Hava astsubayı nasıl olunur, öncelikli olarak bu bölümün iki türlü alımı vardır. İlki üniversite sınavlarından gerekli olan barajın alınması olacaktır. Bu baraj geçildikten sonra süreç başlayacaktır.

İkinci alımlar ise hava astsubayı nasıl olunur sorusunun yanıtını verecektir. Lisans veya önlisans mezunu olan kişiler için açılan sınavlarda başarı göstermek yetecektir. Başarının ise öncelikli olarak yazılı ve daha sonra sözlü ve spor mülakatlarında geçerli olması gereklidir. İlk seçenekte sorunun yanıtı ise devamında sınav gerektiren bir süreç izletecekti.

Baraj puanını alan kişileri bir de kurumun kendi sınavı beklemektedir.Hava Astsubayı Nasıl Olunur yazılı sınavı geçenler her iki alım şeklinde de aynı sürece tabi olacaktır. Önce sağlık, sonra sözlü ve spor mülakatlarında başarılı olunması şartı aranacaktır. Bütün bunları başarı ile geçen kişilerin asker olmalarında herhangi bir sorun çıkmadan alımları ve eğitimleri yapılmak üzere çağrılmaları gerçekleştirilecektir.

Hava Astsubayı Nasıl Olunur

Hava Astsubayı Nasıl Olunur , Aklınıza takılan bir soru var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git