Hava Astsubay Maaşları Ne Kadar 2018

Hava Astsubay Maaşları Ne Kadar 2018
22 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.555 kez okundu.
Reklam

Hava Astsubay Maaşları Ne Kadar 2018

Hava Astsubay Maaşları Ne Kadar 2018 , Hava astsubay meslek yüksek okullarından mezun olan öğrenciler doğrudan Türk Hava kuvvetleri Komutanlığına bağlı olarak görev yapmaya başlarlar.Fakat 15 temmuzda yaşananlarda sonra bu alımların alım şartları ve şekilleri değişiklik gösterdi.Bunu en önemli sebebi de askeri okulların kapatılması olmuştur.15 temmuz sürecinden sonra alım ilanları hep dış kaynaklı yapılmaktadır. Önlisan mezunu adaylarımız yapılan KPSS sonucunda veya hangi kuvvet se onun yaptığı sınavdan başarılı olarak fiziksel sınavlara hak kazanıp süreç devam eder.

Astsubay olarak görev yapanların mecburi hizmet süresi 10 yıldır. Dilerlerse 20 yılın sonunda emekliye ayrılabilirler. Diğer kuvvet birimleri ile göz hava Astsubay maaşları kıyaslandığında en avantajlı olan çalışma kolu hava kuvvetleridir.

Hava Astsubay Maaşları Ne Kadar

Hava Astsubayı Nasıl Olunur ? 2017 yılında mesleğe başlayan bir astsubay 3100 TL maaş ile başlar.2018 Ocak ayında bu rakam 3215 TL olarak belirlenecektir. Daha sonra bu maaşa ek olarak, uçuş tazminatı, eşi çalışmayan personele aile yardımı ve çocuk yardımı verilmektedir. Kıdemli hava astsubay maaşları 3700 TL ile 4300 TL arasındadır. Diğer özlük hakları ve sosyal imkanlar ise aynen korunarak devam eder. Lojman hakkı ordu evi gibi ordu mensuplarının faydalanacağı haklardan hava astsubaylar ve aileleri de yararlanır.

hava astsubay maaşları

hava astsubay maaşları

Askeri meslekler grubunda yer alan hava astsubaylar görev tazminatı olarak OHAL bölgelerinde bulunuyorlarsa maaşlarına ek olarak yaklaşık 1200 TL aylık tazminat alırlar. Hava astsubay maaşlarına 2018 yıl içinde iki kere ocak ve temmuz aylarında olmak üzere zam uygulanır.

Ek iş Bulmak için Tıklayınız…

2018 Hava Astsubay Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Hava Astsubay Maaşları Ne Kadar 2018 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Hava Astsubay Maaşları Ne Kadar 2018 Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Harun dedi ki:

    Hava Astsubay MYO ile Kara Astsubay MYO arasında ne gibi farklar var ? birde belirli izin günleri ve eğitim yerleri hakkında bilgi verebilir misiniz ?

    1. Cem dedi ki:

      Hiçbir fark yok ikiside iki yıl.. İzin var 30 gün. Ve mazeret 15 gün olmak üzere toplam 45 gün. Hava myo İzmir Gaziemir de.. Karayı bilmiyorum.

Sayfa başına git