Gelir Uzmanı Maaşları Ne Kadar

Gelir Uzmanı Maaşları Ne Kadar
29 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 349 kez okundu.
Reklam

Gelir Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2016 temmuz zammı ile birlikte , Gelir uzmanı gelir idaresi başkanlığında çalışan vergi konularında uzmanlaşmış kişilerin mesleki adıdır. Gelir uzmanı olmak için öncelikle gelir uzman yardımcısı olmak gerekir. Gelir uzman yardımcılığı içinde KPSS’ye girmiş ve kurumun yaptığı sınavlarda başarı sağlamış olmak gerekir. Gelir uzman yardımcılığı görevini üç yıl yaptıktan sonra yeterlilik sınavı ile gelir uzmanı unvanı alınabilir. Peki, gelir uzmanı maaşları ne kadardır?

 

Gelir uzman yardımcısı maaşı ve gelir uzmanı maaşı

 

Gelir uzmanı yardımcısı olduktan sonra 2016 yılı ilk 6 ay için alacağınız maaş 3 yıldan az hizmet süresi için 3007 TL’dir. Gelir uzmanı maaşları ise 6/1 dereceli ve 3 yıldan az hizmet süreli uzman için 3366 TL, özel sınavla gelir uzmanı olanlar için 3315 TL olarak hesaplamaktadır. Gelir uzmanı evli ve çocuklu ise maaşı da asgari geçim indirimi tutarınca artmaktadır.

gelir-uzmanı-maasları-ne-kadar-2016

Gelir Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2016 temmuz zammı ile birlikte , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git