Gardiyan Maaşları Ne Kadar

Gardiyan Maaşları Ne Kadar
7 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 314 kez okundu.
Reklam

Gardiyan Maaşları Ne Kadar  2017

Gardiyan maaşları 2017 ,  Devlet kurumlarında çalışan gardiyanlar, yılda iki defa zamdan faydalanmaktadırlar. Ceza evlerinde ve ıslah evlerinde düzeni sağlamakla görevli olan gardiyanların gardiyan maaşları yüzde 3’lük zam diliminde olup 657 sayılı devlet memuru maaşları statüsündedir. Gardiyan olmak isteyenlerin KPSS sınavına girmeleri zorunludur. En az lise mezunu herkes sınava girip barajı aştıktan sonra atamaları yapılmaktadır.

Bekar gardiyan maaşları 2.540 liradan başlamaktadır. Evli olanlar ise 2.540 liraya ilave olarak 178 lira asgari geçim indirimi almaktadırlar. Çocukları olan gardiyanlara ise bu ücretlere ilave olarak çocuk başına 50 lira daha ödenmektedir. Asgari geçim indirimi olan 178 liralık ödenek eşi çalışmıyorsa yapılmakta, eşi çalışan gardiyanlara 178 lira ek ödenek ödenmemektedir.

Gardiyan nasıl olunur ? Atamalar Adalet Bakanlığı tarafından Aralık ve Ocak ayında yapılmakta olup, iki yıllık üniversite mezunlarına tüm ödenen ücretlere ilave olarak 40 lira, dört yıllık üniversite mezunlarına ise 80 lira ilave ücret ödenmektedir. En az 6 ay eğitime tabi tutulan gardiyanların gardiyan maaşları oldukça iyidir. Her yıl 1.000 ile 1.500 arasında gardiyan alımı olmaktadır. Görevleri icabı vardiyalı veya normal çalışmaktadırlar.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Gardiyan maaşları 2017 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git