Fakirlik Maaşları Ne Kadar

Fakirlik Maaşları Ne Kadar
6 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 236 kez okundu.
Reklam

Fakirlik Maaşları Ne Kadar ? 

Fakirlik Maaşları Ne Kadar ? Fakirlik Maaşını Kimler Alır?

Fakirlik, bir diğer adıyla muhtaçlık maaşı toplum içerisinde yardıma muhtaç kişilere verilen bir maaştır. İhtiyaç sahiplere kişilere fakirlik maaşı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir. Vakıflar Genel müdürlüğü destek ve yetkilerini Bakanlar Kurulundan almaktadır. Fakirlik maaşı Vakıflar Yönetmeliği şartlarınca 27010 sayılı kanun gereğince kanunca belirlenmiş şartlara uygun olan kişilere fakirlik maaşı verilmektedir.

Fakirlik maaşı almak isteyenler, bunun için Vakıflar Genel Müdürlüğüne kişinin şahsi olarak gidip başvuru yapması gerekmektedir. Bizzat Vakıflar Genel Müdürlüğüne gidemeyen kişiler posta aracılığı ile de fakirlik maaşlarına başvuru da bulunabilirler.

Fakirlik, yani muhtaçlık maaşı; annesi veya babası olmayan öksüz ve yetim çocuklara, en az yüzde 40 engel oranı bulunanlara, hiçbir geliri olmayan ve sosyal güvencesi bulunmayan kişilere Fakirlik maaşı verilmektedir.  Devlet tarafından başka hiçbir destekleme almayan ve saymış olduğumuz şartları taşıyan kişiler fakirlik maaşı için başvuru yaparak kendilerine fakirlik maaşı bağlatabilirler.

Fakirlik Maaşları Ne Kadar?

Fakirlik maaşına başvuru yapmış ve başvurusu kabul edilmiş kişilere Bakanlar Kuruluna bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından her ay düzenli olarak fakirlik maaşı verilmektedir.  2016 yılı itibari ile fakirlik maaşları Vakıflar Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu açıklamaya göre 556.11 Türk Lirasıdır.

Fakirlik maaşı alacak olan kişilerin maaşları ise kişinin adına açılmış PTT hesaplarına ve Ziraat Bankası hesabına yatmaktadır.

fakirlik maaşı

fakirlik maaşı

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Fakirlik Maaşları Ne Kadar ? Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git