Editör nasıl olunur

Editör nasıl olunur
3 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 217 kez okundu.
Reklam

 

editör-nasıl-olunur.(1)

Editör nasıl olunur?Yayınevlerinde kitabın basımından önce gereken kontrolleri yaparak eserleri daha düzgün ve anlaşılır kılan editör, basılması teklif edilen kitapları inceleyerek basıma uygun olup olmadığını saptar. Yayınevlerinde kitabın basımından önce gereken kontrolleri yaparak eserleri daha düzgün ve anlaşılır kılan editör, basılması teklif edilen kitapları inceleyerek basıma uygun olup olmadığını saptar.

 

Uygunsa, gerekli düzenlemeleri yapar ve eseri okuyucuya sunmak için basıma hazır hale getirir. Böyle ciddi işleri üstlenen bir kişi olan editör nasıl olunur?, editörlük için hangi özelliklere sahip olunmalıdır sorularına yazımızda yanıt bulabilirsiniz.

 

Editörlük yapmak istiyorsanız ve editör nasıl olunur merak ediyorsanız, genellikle Türk Dili ve Edebiyatı, Gazetecilik gibi bölümlerin mezunlarının tercih edildiğini bilmenizde fayda var. Üniversite diplomasının yanında bir de bu alanda eğitim veren kurslardan alınan sertifika da avantaj olmaktadır.

 

Bu alanda kariyer yapmak, iyi bir editör olmak isteyenler birkaç yılı kendini sürekli okuyarak ve yayınevi gibi kurumlarda staj yaparak geliştirmelidir. Ayrıca yabancı dil bilmenin de artı olduğu bilinmelidir. Herhangi bir yabancı dil bilenler çevirmenlik yaparak editörlüğe atılabilir.

editör-nasıl-olunur

Editör nasıl olunur? Konu ile ilgili bir sorunuz olursa yorum yaparak yardımcı olunmaya çalışılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git