Dövmesi Olan Asteğmen Olabilir Mi

Dövmesi Olan Asteğmen Olabilir Mi
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 157 kez okundu.
Reklam

Dövmesi Olan Asteğmen Olabilir Mi ?

Dövmesi olan kişilerin asteğmen olabilme hususunda askerlik için ön sağlık muayenesi kapsamında dövme engeli bulunmaktadır.Bunun haricinde Asteğmenlik için gerekli koşulları sağlayan herkes, asteğmen olarak vatani görevini yerine getirebilir.

Askerliğini asteğmen olarak yapmak isteyen kişilerin öncelikle bir üniversitenin 4 yıllık fakültesinden mezun olması gerekmektedir. Eğer 2 yıllık bir fakülte mezunu kişi, asteğmen olarak askerliğini yapmak istiyorsa; 2 yıllık eğitimini 4 yıllığa tamamlaması gerekmektedir. 4 yıllık fakülte mezunu kişilerin askerlik alımları sırasında bir sınava tabii tutulduğu belirtilmektedir. Girilen sınavda yüksek puan almış olmak asteğmenlik için size avantaj sağlasa da o dönem için TSK’nın hangi pozisyona hangi üniversiteden hangi fakülteden yedek subay alımı yapacağı bilinmemektedir. Genellikle mühendis, mimar, öğretmen gibi mesleklerin yedek subay olarak alımı yapılmasına rağmen, başka fakültelerden de istisnai olarak alımlar yapılmaktadır.

Yedek subaylık (uzun dönem) için girilen sınavda, kısa dönem yapmak için soruların cevabını bildiğini halde bile kafanızdan sallasanız, yine uzun dönem askerlik yapabilme şansınız bulunuyor. Bu noktada, biraz eğitim düzeyiniz biraz da şansın etkisi oluyor.Yedek subay alımlarında diploma notunun da etkisi son derece önemli olmakla birlikte, alımlar bu şekilde yapılmaktadır. Asteğmenlik için gerekli koşullar bunlar olarak sıralanıyor. Bunların haricinde kolda ameliyat izi, dövme gibi şeyler asteğmenlik için herhangi bir engel teşkil etmektedir. Yani vücudunuzun bir yerinde dövme izi varsa bu sizin için sorun teşkil etmektedir.Her zaman o sınav için şartları kontrol etmekte fayda vardır.

2017 Asteğmen Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Dövmesi Olan Asteğmen Olabilir Mi ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git