Doktor Maaşları Ne Kadar

Doktor Maaşları Ne Kadar
18 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 306 kez okundu.
Reklam

Doktor Maaşları Ne Kadar 2017 

Doktor Maaşları Ne Kadar 2017 , 2017 yılının Ocak ayında devlet ve özel sektörde görev yapan doktorların maaşları da yeni zamlardan nasibini aldı. Branş olarak da farklılık gösteren yeni doktor maaşları Ocak ayında açıklandı. Pratisyen hekimlerden cerrahlara kadar, dahiliyeden göz doktoruna kadar tüm doktor maaşları farklı hesaplandı. En yüksek doktor maaşı ise kalp ve beyin cerrahlarına ait oldu.

doktor

Doktor Nasıl Olunur ? Devlet hastanelerinde görev yapan doktorların maaşları devlet tarafından belirlenen miktarla kalırken, özel hastanelerde çalışan doktorların kendi poliklinikleri olanlarının daha çok kazanç sağladığı belirlendi. Özel hastaneden kazandığından 15-20 kat daha fazla parayı kendi polikliniklerinde kazanabiliyorlar. Özel hastanelerde çalışanların doktor maaşları 5.000 ile 40.000 lira arasında değişirken, aynı zamanda özel hastanelerde yaptıkları operasyonlardan da komisyon alıp maaşlarını yükseltebiliyorlar.

Devlet hastanesinde çalışan doktorlar daha düşük maaş almalarına rağmen, aldıkları rakamlar Türkiye geneli düşünülürse oldukça yüksektir. Pratisyen hekimin doktor maaşı en düşük 4.500 liradan başlamak üzere, en yüksek 23.000 liraya kadar çıkmaktadır. Tam gün çalışmak zorunda olan devlet sektörü doktorları kendi polikliniklerini açamıyor. Bu duruma itiraz eden doktorların doktor maaşları yeni zamlarla orta yol bulunarak düzeltildi.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Doktor Maaşları Ne Kadar 2017 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git