Diyetisyen Maaşları Ne Kadar 2017

Diyetisyen Maaşları Ne Kadar 2017
22 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 338 kez okundu.
Reklam

Diyetisyen Maaşları Ne Kadar 2017

Diyetisyen Maaşları Ne Kadar 2017 , 2016 yılında devlet sektöründe çalışan bir diyetisyenin diyetisyen maaşları 2.500 lira idi. 2017 Ocak ayından itibaren maaşlarda yapılan yeni düzenlemelerle bu miktarın 2600 ile 2700 lira arasında değiştiği görüldü. Devlet hastanelerinde çalışan diyetisyenlerin maaşlarından memnun olmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Fakat yeni zamlarla bir nebze düzeltilen maaşlar diyetisyenleri de az da olsa memnun etti.

Devlet sektöründe çalışan diyetisyenlerin maaşları sabit olurken, kendi kliniğinde çalışan veya özel sektörde çalışan diyetisyenler çok daha fazla para kazanmaktadırlar. Seans başına aldıkları ücretlerle devlet sektörüne göre diyetisyen maaşları özel sektörde yüz güldürmektedir. Seans ücretlerinin 75 liradan başlayıp 300 liraya kadar yükseldiği düşünülürse, özel diyetisyenlerin özel sektörde veya kendi polikliniklerinde elde edeceği gelir oldukça yüksek olacaktır.

diyetisyen-ne-maasları-ne-kadar-2016

Diyetisyen Nasıl Olunur ? Günümüzün en önemli hastalıklarından biri olan obezitenin giderek yaygınlaştığı düşünüldüğünde, diyetisyenlerin günden güne çok daha fazla para kazandığı söylenebilir. Özel sektörde çalışan diyetisyenlerin diyetisyen maaşları daha iyi olsa da, devlet sektöründe çalışmanın avantajları da vardır. En rağbet gören mesleklerden biri olarak her yıl üniversitede taban puanları yükselmektedir.

 

diyetisyen-maaslari-ne-kadar

Günümüzün en önemli hastalıklarından biri olan obezitenin giderek yaygınlaştığı düşünüldüğünde, diyetisyenlerin günden güne çok daha fazla para kazandığı söylenebilir. Özel sektörde çalışan diyetisyenlerin diyetisyen maaşları daha iyi olsa da, devlet sektöründe çalışmanın avantajları da vardır. En rağbet gören mesleklerden biri olarak her yıl üniversitede taban puanları yükselmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. 

Diyetisyen Maaşları Ne Kadar 2017 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git