Diyanet İşleri Başkanlığı Personel alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel alımı ilanı

Atamalar Eylül Ayında yapılacak !

Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez binlerce mezunun merala beklediği FETÖ operasyonları doğrultusunda açık kalan kadrolar için personel alımı yapacağını duyurdu..

Diyanet İşleri Başkanı (DİB) Mehmet Görmez Açıkladı ! 5 Bin Personel alımı için tarih belli oldu. İşte detaylar…

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Görmez, NTV canlı yayın programında açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz’a giden süreci değerlendiren Görmez, 3 bin 600 diyanet personelinin açığa alındığını açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel alımı , Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez: “5 bin 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip alımı sınavları henüz bitmemişti ki darbe girişimi ile karşı karşıya kalındı. Fakat bu sınavlarda görev alan bazı personel açığa alındığı için tamamı şaibe altında olmasın diye sınavların iptalini uygun gördük.

Hiçbir adaya kimin kazandığını ve kazanmadığını ilan etmemiştik. Kimsenin de hakkı zayi olmasın diye tamamlanmamış olan 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip alımı sınavı yenilenecek, herkes daha iyi hazırlanacak ve sınava girip kazanan adayların ise Eylül ayında ataması yapılacak.

Özetle söylemek gerekirse ilerleyen aylarda Diyanet İşleri Başkanlığı 4/B alım detayları gelebilir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel alımı ile ilgili bir şey aklınıza takılırsa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

İlana Başvuru Yap

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hüseyin Gürbulak dedi ki:

    Açığa alınan fakat soruşturma sonunda ihraç edilmeyen personelin görevlerine iadesi ne zaman olacaktır?

BİR YORUM YAZ