Diyanet Hafızlık Tespit Sınavı

Diyanet Hafızlık Tespit Sınavı
22 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 288 kez okundu.
Reklam

Diyanet işleri Başkanlığı olağanüstü gündem nedeniyle ertelemek zorunda kaldığı 2016 Yılı Temmuz Ayı Hafızlık Tespit Sınavı için yeni sınav tarihini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada “Kur’an kurslarımızda ve dışarıdan kendi imkânlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlarımıza yönelik olarak 18 Temmuz 2016 tarihinde başlamış olan Hafızlık Tespit Sınavları ülkemizde yaşanan olağanüstü olaylar nedeniyle ertelendiği bilinmektedir. Ertelenmiş olan bu sınavların 20 Ağustos 2016 tarihinde başlamak üzere başvuru durumuna göre sınav tamamlanıncaya kadar müteakip günlerde yapılacaktır” denildi.

Yapılan açıklamada ayrıca:

“Bu itibarla;

1.  Sınavlar, 18 Temmuz 2016 tarihli sınavda belirtilmiş olan sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

2.  Sınava ilişkin yapılacak iş ve işlemlerde 18 Temmuz 2016 tarihinde belirtilen hususlar (tarihler hariç) aynen dikkate alınacaktır.

İmam Maaşları Ne Kadar ? 

3. Sınavların geç yapılmasından dolayı Ekim ayında planlanan Hafızlık Tespit Sınavıyapılmayacaktır. Bu sınavlara girmek isteyenler 20 Ağustos 2016 tarihli veya Ocak 2017 de yapılması planlanan sınava müracaatlarını yapacaklardır.

4. Müracaatları kaçırmış olan veya Ekim ayındaki sınava girmeyi planlayan adaylar 25 Temmuz-10 Ağustos 2016 tarihleri arasında müracaatlarını yapacaklardır.

5. 18 Temmuz 2016 tarihinde yapılmayan sınavlar için müracaatını yapmış olanların müracaatları geçerli olup tekrar müracaat yapmalarına gerek yoktur.

İmam Nasıl Olunur ? 

6. Sınava dışarıdan müracaat edeceklerin başvuruları il/ilçe müftülüklerince, Kur’an kurslarında kayıtlı olanların müracaatları ise kurs yöneticileri tarafından gerçekleştirilecektir.

7.  18 Temmuz 2016 tarihinde yapılmayan sınavlar için Sınav Giriş Belgesi alan ve yeniden müracaat eden adaylar 15 Ağustos 2016 tarihinden itibaren yeni Sınav Giriş Belgelerini il/ilçe müftülüklerinden alabilirler” denildi.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git