Dışişleri Bakanlığı Memur Alımlarını Kpss Şartı Olmadan Yapacak

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımlarını Kpss Şartı Olmadan Yapacak
26 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 430 kez okundu.
Reklam

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımlarını Kpss Şartı Olmadan Yapacak 2016Dışişleri bakanlığı 21 Mayıs resmi gazetede yayınlanan ilan ile birlikte memur alımlarını KPSS şartı olmadan yapacağını duyurdu.

21 Mayıs 2016 tarihinde resmi gazetede yayımlanan ilan ile birlikte Kamu Personeli Seçme Sınavı – KPSS yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Bu değişiklik ile birlikte Dışişleri Bakanlığı aday meslek memuru, aday konsolosluk ve ihtisas memurları artık KPSS şartı aramadan kendi bünyesinde yapacağı sınav ile personel alımı yapacaktır.

Dışişleri Bakanlığı zaten en son verdiği sözleşmeli personel ilanlarının hiç birisinde Kamu Personeli Seçme Sınavı – KPSS şartı olmadan alım yapmaktaydı. KPSS’siz alımlarına önceden başlamış olan Bakanlık artık bunu resmileştirerek ilgili kişilere duyurdu. Yapılan değişiklik ile ilgili yönetmelik aşağıda yer almaktadır.

Madde 1- 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 3’üncü maddesine ‘Kaymakam Adayları’ ibaresinde sonra gelmek üzere ‘ Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurları, aday konsolosluk ve ihtisas memurları’ ibaresi eklenmiştir.

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımlarını Kpss Şartı Olmadan Yapacak 2016, Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımlarını Kpss Şartı Olmadan Yapacak Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Ayça dedi ki:

    Alımlar ne zaman olacak bir de basvuruyu nasıl yapacağız

  2. Serhat dedi ki:

    Mrb alimlar ne zaman olacak ben yurt disinda nasil basvurabilirim.tsklr

Sayfa başına git