Dişimde Dolgu Var Asteğmen Olabilir Miyim

Dişimde Dolgu Var Asteğmen Olabilir Miyim
19 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 136 kez okundu.
Reklam

Dişimde Dolgu Var Asteğmen Olabilir Miyim?

Dişinde dolgu olanların asteğmenlik görevini yerine getirmelerinde herhangi bir sakınca yoktur. TSK tarafından belirtilen esaslara göre asteğmen olabilmek için kişide aranan özellikler şu şekilde. Öncelikle TSK tarafından gerçekleştirilen sağlık muayenesi sağlık personeli tarafından yapılmaktadır. Bu muayenede adayların TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği ve MY 33-2(B) TSK Personelinin Sağlık Muayene Yönergesi’ne göre muayene edildiği belirtilmektedir.

Adayların vücut yapısı bakımından düzgün, her açıdan sağlam ve fiziksel anlamda kusursuz olması gerektiği belirtilen esaslarda göğüs kafesi ve omurgalarda herhangi bir şekil bozukluluğu olmaması gerekmektedir. Adaylardan ayrıca göz testi de istenmektedir. Göz testinde kişinin renk körü olmaması ve şaşı olmaması gerekmektedir.

Bunların yanı sıra asteğmenlik için adayın vücudunun herhangi bir yerinde dövme, ameliyat izi, jilet izi gibi şeyler olmaması gerekmektedir. Ağız ve diş sağlığı bakımından da düzgün olması gereken adayların, dolgu, köprü gibi tedaviler yapmış olması asteğmenlik için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde belirtilen esaslara göre adaylardan istenen  boy ve kilo oranlarının yönetmelikteki niteliklere uyması gerekmektedir. Belirtilen yönetmeliğe göre adaylarda aranan en düşük boy sınırı 164 cm., en yüksek boy sınırı 210 cm.dir. 164 cm. olan bir adayın kilosu en az 51, en fazla 72 kg olmalıdır. 210 cm. olan adayın kilosu ise en az 84, en fazla 114 kg olmalıdır.

2017 Asteğmen Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Dişimde Dolgu Var Asteğmen Olabilir Miyim ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git