Diş Hekimliği Maaşları Ne Kadar

Diş Hekimliği Maaşları Ne Kadar
25 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 275 kez okundu.
Reklam

Diş Hekimliği Maaşları Ne Kadar 2017

Diş Hekimliği Maaşları Ne Kadar 2017, 5 yıllık bir eğitimden sonra diş hekimi lisans diploması alınabilmekte, diploma olmaksızın diş hekimliği yapmaya kalkanlara hapis cezası öngörülmektedir. Diş hekimliği fakültesini bitirenler ağız, diş ve çevre dokularına müdahale yapabilme yetkisi kazanmaktadır. Klinik ve preklinik şeklinde iki temel branşa ayrılan diş hekimliği son zamanların en cazip mesleklerinden biridir. Diş hekimliği maaşları mezunlarını tatmin etmekte, kendi polikliniklerini açanlara ise çok daha fazla kazanç sağlamaktadır.

dis-hekimligi-maaslari-ne-kadar

Diş Hekimi Nasıl Olunur ? Ağız ve diş sağlığının çok önemli olduğu günümüzde diş hekimlerine oldukça ihtiyaç duyulmaktadır. Gerek devlet hastanelerinde gerekse özel hastanelerde çalışabilmekte ve diş hekimliği maaşları olarak ta çalışanını tatmin etmektedir. 4.000 ile 6.000 lira arasında maaş alan diş hekimleri özel hastanelerde daha fazla kazanmaktadır. Devlet hastanesinde çalışanların poliklinik açamama durumu olduğundan, özel hastanelerde çalışanlar aynı zamanda kendi polikliniklerinde de para kazanmaya devam etmektedir.

2016 Ocak ayından sonra devlet sektöründe çalışanların aldığı zamlardan diş hekimleri de nasiplendi. 2016 diş hekimliği maaşları son düzenleme ile tatmin edici hale getirildi. Ortalama 4.000 ile 5.000 lira maaş alan diş hekimliği üniversite puanları her yıl yükselerek, bu mesleğe olan rağbeti gözler önüne sermektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diş Hekimliği Maaşları Ne Kadar 2017 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git