Din Kültürü Öğretmeni Maaşları Ne Kadar

Din Kültürü Öğretmeni Maaşları Ne Kadar
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 290 kez okundu.
Reklam

Din Kültürü Öğretmeni Maaşları Ne Kadar 2017

Din Kültürü Öğretmenin Görevleri Nelerdir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği branşında öğretmenlik hizmeti veren öğretmenler görevli oldukları kurumlarda öğrencilere Din Kültürü ve ahlak Bilgisi dersi hakkında eğitim ve bilgi vermeyi amaçlar ve bu doğrultuda derslerini ilerletir. Din Kültü öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanmış olan yıllık ders konularının yer aldığı müfretada uygun olarak dersin içeriğine uygun planlama ve hazırlık yaparlar. Sonrasında hazırlamış olduğu plan doğrultusunda öğrencilerine eğitim vereceği süreç içerisinde din Kültürü ve ahlak Bilgisi dersine yönelik bilgi ve eğitim verme amacını güderler. Din Kültürü ve ahlak Bilgisi öğretmenlerinin dikkat etmesi gereken hususlardan birisi eğitim vereceği yaş gurubunu göz önünde bulundurarak derslerini işlemesidir.

 

Din kültürü öğretmeni olmak isteyen kişilerin sözel anlatım ve kavrama kabiliyetlerinin gelişmiş, kendisini akıcı, net ve anlaşılır bir şekilde ifade edebilen, dersin nitelik ve niceliklerini kendisine uyarlayabilecek ve bunu öğrencilerine doğru bir şekilde aktarabilecek kişiler olması gerekmektedir. Din Kültürü ve ahlak Bilgisi Öğretmeni olmak için kişilerin lise eğitimini tamamladıktan sonra Üniversite sınavından söz konusu branşın öğretmenliği için yeterli puanları alması gerekmektedir. Sonrasında lisans eğitimini başarıyla tamamlayan kişiler Din Kültürü öğretmeni olmaya hak kazınırlar.

 

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri Milli eğitime bağlı devlet okullarında çalışıyorlarsa çalışma yılı baz alınarak aylık 2 bin 700 TL ile 3 bin TL arasında maaş almaktadırlar.

öğretmen maaşları ne kadar

öğretmen maaşları ne kadar

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Din Kültürü Öğretmeni Maaşları Ne Kadar ? Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git