Devlet Personel Başkanlığı 2010 KPSS İptali Hakkında Açıklama Yaptı

Devlet Personel Başkanlığı 2010 KPSS İptali Hakkında Açıklama Yaptı
2 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 253 kez okundu.
Reklam

2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı (2010 KPSS) Genel yetenek, genel kültür kısımlarının iptali ile ilgili olarak Devlet Personel Başkanlığı açıklama yaptı. Memurların memuriyetlerinin iptal edilip edilmeyeceği yönündeki açıklamada, kimsenin mağdur edilmemesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2 Ağustos 2016 tarihinde yapılan duyuru şu şekilde ; Usulsüzlük iddiaları nedeniyle daha önce, “Eğitim Bilimleri” bölümü ÖSYM Yürütme Kurulunca iptal edilen 2010 KPSS’nin, Ankara 1. İdare Mahkemesi’nce, “Genel Yetenek ve Genel Kültür” kısımlarının da iptal edilmesi üzerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca çalışma başlatılmış olup, ilgili kurum ve kuruluşlarla konu ayrıntılı olarak değerlendirilmektedir. Çalışmalarımızda konuya ilişkin yargı kararları da göz önünde bulundurulmakta olup, haklarında herhangi bir şaibe bulunmayan kişiler açısından da bir mağduriyet oluşmaması için azami özen gösterilecektir. İlgili kurumlarla yapılacak istişareler sonucunda alınacak kararlar daha sonra kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

Devlet Personel Başkanlığı 2010 KPSS İptali Hakkında Açıklama Yaptı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Rabia Özdil dedi ki:

    İnşallah 2010 yılında yapılmış KPSS sInavında Fethulahçıların sınav kitapçığını çaldıkarnı soru cevap kitapçığını Fettoş köpeğinin evlerine servis edidiğini İsmaiL Koncuk beyefendi bağırarak dile getirmişti.. TV kanalarında şimdiki aynı iktidarın tepe noktasındakiler!! standart sapma ie 1 uan 2 puan 3 puan 5 puan düşmesi ile kazanamadı atanamadıar..Ve haliye bu çocuklar hakkımızı emeğimizi Fethulahın evlerine gidener çaldı dedi.. Sonuna kadar hak veriyorum, o zaman destekliyordumda keşke o zaman iptal etmiş osaydınız.. Ey insafı olan ey adaletle hükmettiğinizi söyleyen devletin kudretini elinde olanlar!!o zaman iptal etmedinizde çocuklarımızın yaşı 40 olmasınımı beklediniz? O zamanlar bu çocuklar isyan ettiğinde yağmurda yaşta sonbaharın soğuğunda tartakladınız tutukayıp götürdünüz ..İnsafınıza sığınarak bir anne olarak evladımı yanlız büyüttüm o zamanlar bu çocukların sesine ses olmadnız hakkaniyetle cevap vermediniz..O zaman deliler karartıldı ise nasıl hakkıyla çalışıp kazananların hakkını gaspetmeden işten çıkarmadan emek hırsızarı ile emeği ile kazananLarı ayırt edeceksiniz?..şayet böye bir haksızığa uğrarsak sizi Alahın adaletine havale edeceğim tabiki idare makemesinede baş vuracağız..Onlarla hiç bir bağı bağlantısı olmayanları tespini teşhisi yapmanız için herhalde kanıtlar gerekiyr öye değilmi işte bu kanıt doğrultusunda adaetinizden şüphe duymayacağım. Değilse vebalinden kurtulamazsınız..Deniyorki 2010 yıı girenlerin istisnasız hepsini işten çıkarılacak ve çalıştığı yıl süresince malaşarını faiziyle keseceğizi gibi söylüyorsunuz haklıyı haksızı ayırt edebilecekmisiniz?Keşke TV’erde duyduğumuz gibi 2010 yılı sınav şaibesindeki kanıt ve deiller karartımamış olsaydı ..O zamanki yanlış yanlı taraf olduğunuz gibi hakkıyla kazanmışlarıda kurban ederek tekrar vebale girecekmisiniz? Soruyorum size geç gelen adalet adaetmidir?? deliller karartılmadan onları korumadan o zamanki standart sapma ile puanarı düşmüş çocukarın sesini duymadınız ve onlara sizde gerizekalı olmasaydınız dediniz peki bunun vebalinden kurtulabilecekmisiniz?

Sayfa başına git