Daire Başkanı Maaşları Ne Kadar

Daire Başkanı Maaşları Ne Kadar
12 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 297 kez okundu.
Reklam

Daire Başkanı Maaşları Ne Kadar 2017

Daire Başkanı Maaşları Ne Kadar 2017 , Kamu kurum ve kuruluşlarında yönetici vasfıyla görev alan kişilere Daire Başkanı denilmektedir. Daire başkanı olmak için kamu kurum ve kuruluşlarında çalışıyor olmak, devlet kadrosunda olmak ve bunun için gerekli sınav ve çalışma koşullarını sağlamış olmak gerekmektedir.

Daire Başkanları kendilerine verilen görevler doğrultusunda sorumluklarını yerine getirmektedirler. Daire başkanına verilen ve başkanın yapması gereken görevler arasında;

Daire başkanının görevli olduğu dairede sorumluluk ve görevlerin mevzuatlara uygun eksiksiz ve tam zamanlı bir şekilde yapılması sağlamak, bu hususta daire personelini takip etmek ve denetlemek, sorumlusu olunan şubenin düzen içinde çalışması, şubede görevli olan personellerin izin ve çalışma takiplerinin yapılması yer almaktadır.

Daire başkanı bu temel görevlerle beraber, personelini denetlemek, üst kademelere dairesi hakkında rapor vermek, daire başkanına amirlerince verilen yeni sorumluluk ve görevleri yerine getirmek, personel iş davranış ve çalışma prensiplerini takip ederek konu hakkında üst makamlara bildirim yapmakla mükelleftir.

Daire Başkanı Ne Kadar Maaş Alır?

Üst düzet memur statüsünde yer alan Daire başkanı olmak isteyenler günümüzde KPSS A kadrolarından devlet kurum ve kuruluşlarında üst düzey memur olarak atanmaları gerekmektedir. İlerleyen yıllar içerisinde kişinin başarı ve sağlanması istenilen koşulları sağlaması durumunda daire başkanı olunabilir. 2017 yılı itibari ile Devlet kamu kurum ve kuruluşlarındaki daire başkanlar 6 bin 100 Türk Lirası maaş almaktadırlar.

daire-baskani-maaslari-ne-kadar

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Daire Başkanı Maaşları Ne Kadar 2017 ? Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git