Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Maaşları ne kadar

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Maaşları ne kadar
30 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 543 kez okundu.
Reklam

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Maaşları ne kadar 2017

 

Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni maaşları ne kadar 2017 Önlisans veya lisans programlarında çocuk gelişimi eğitimini tamamlayan adaylar, özel veya kamu sektöründe çalışabilmektedir. Çocuk gelişimi ve eğitimi mesleğini yapan bireylerin maaşları da çalıştıkları sektöre göre değişim göstermektedir. Kamu alanında yer alan eğitimcilerin maaşı tüm eğitim merkezlerinde aynı rakamlardan oluşurken, özel sektör kendi içerisinde bir maaş tutarı belirlemektedir.

 

Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği için üniversitelerin eğitim fakültesi lisans veya önlisans programından mezun olmak gerekmektedir. Eğitim Fakültesi mezunu olan adaylar, öğretmen olmak için KPSS sınavına girmektedir. Atanmak için yeterli puanı alan kişiler devlet memuru olarak sabit maaş almaktadır. Yeterli puanı alamayan öğretmen adayları ise özel sektör içerisinde bulunarak iş imkanlarından yararlanabilmektedir. 4 yıllık çocuk gelişimi bölümünden mezun olan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı, Rehberlik ve Araştırma Kurumları, Çocuk Esirgeme Kurumları, Halk Eğitim Merkezleri ve Sağlık Bakanlığı birimleri, kreşler, çocuk yuvaları ve anaokulu merkezlerinin bünyesinde yer alabilmektedir.

Çocuk gelişimi ve eğitimi maaşları 2017

 

Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenlerinin maaşları memur ve özel sektör çalışanlarında farklı rakamlardan oluşmaktadır. Devler memuru olarak atanan öğretmenler, her ay sabit maaş almaktadır. Maaş tutarı zam dönemleri dışında değişim göstermemektedir. Son olarak 2017 Temmuz ayında memur maaşlarına gelen zam ile birlikte çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmen maaşları da artış göstermiştir. Hizmet yılı ve derecelendirme sistemine göre artış gösteren öğretmen maaş tutarlarının en yükseği 3.119 TL olmuştur.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Maaşları ne kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git