Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar

Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar
4 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 859 kez okundu.
Reklam

Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar 2017

Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar 2017, 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanuna göre düzenlenip ödenmektedir.Ancak yapılacak olan zamların oranları ise 657 devlet memurları kanuna göre belirlenir.Bu zam oranların her yılın ocak ve temmuz aylarında maaşlara yansımaktadır. Ocak 2017 zam oranı % 3 , Temmuz 2017 zam oranı ise % 4 olarak belirlenmiştir.

Bu oranlar aynı zamanda enflason farkının açıklanmasıyla artı yönde değişebilir.Eğer enflasyon zam oranından aşağı olursa zam oranı ne karar alındıysa o zam oranı geçerli olur. Eğer enflasyon oranı yüksek gelirse bu kez zam oranına o fazla olan fark eklenir.

Örneğin ; Ocak 2017 de % 3 olarak belirlenen zam oranı eğer enflasyon farkı % 7 gelirse aradaki % 4 lük fark maaşlarına yansımaktadır.

Bordo Bereli maaşları ne kadar ? Sorusunu cevabı ise şu şekilde açıklayabiliriz.

Bordo Berelilere katılabilmek için özel sınav ve mülakatları geçmeleri gerekir. Bu sınavlar Uzman çavuş , subay ve astsubay olarak değişmektedir. Bordo bereliler timleri subay , astsubay ve uzman çavuş rütbelerinden oluşan askerlerden oluşur.

En Düşük Uzman çavuş maaşları yaklaşık olarak 3800 tl , astsubay maaşları 4500tl , subay maaşları işe 5200 tl dir. Bu maaşlara güneydoğu , sınır ötesi ve yurtdışı görevleri hariçtir.

Bordo Bereliler

Bordo Bereliler

Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar ile ilgili aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Adem dedi ki:

  maliye ön lisans okuyorum.yani sadece sinavlara katiliyorum donemim uzadigi icin assubayliga basvuru yapmak istiyorum. Mezun olmam sartmi yoksa basvuru yapabilirmiyim.

  1. personelmemur dedi ki:

   Mezun olma veya son sınıfta mezu olabilme şartı aranmaktadır.

 2. Mitat dedi ki:

  Açık öğretim kabul ediliyor mu yoksa sadece örgün öğretim mi

Sayfa başına git