Binbaşı Maaşları Ne Kadar 2018

Binbaşı Maaşları Ne Kadar 2018
7 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 961 kez okundu.
Reklam

Binbaşı Maaşları Ne Kadar 2018

Binbaşı Maaşları Ne Kadar 2018 , Binbaşı rütbesi orduda yarbay ile yüzbaşı arasındaki görevdir. Hava ve kara kuvvetleri komutanlıklarında görev yaparlar. Asıl görevleri bölük ya da tabur komutanlığıdır. Binbaşı olmak için pek çok şart taşınmalıdır. Gerekli sınavlara ve eğitimlere tabii olunarak rütbe alınır. Binbaşı maaşları birçok mesleğe göre oldukça yüksektir.

Binbaşı Nasıl Olunur ? Yapılan düzenlemelerle birlikte 2017 yılında binbaşı maaşları yaklaşık 3700 TL’dir. Bu ücrete ek olarak görev tazminatı, doğu illerinde çalışanlara verilen OHAL tazminatı gibi ek ödemeler de vardır. Görev tazminatı olarak 1300TL ödenmektedir. Aile ve çocuk yardımı ile birlikte aylık ortalama 400 TL daha ödenmektedir. Askeri personelin maaşları bulundukları bölgeye, kıdeme ve kademelerine göre değişiklik göstermektedir.

Binbaşılık rütbesi ordu içinde saygın bir konumdadır fakat her meslekte olduğu gibi bu işte de zorluklar ve sorumluluklar oldukça yüksektir. Binbaşı maaşlarına yılda iki kere devlet memurlarında olduğu gibi zam gelir. Ocak ayında % 4 temmuz ayında % 3,5 oranında olup diğer hesaplamalarda göz önünde tutulur. Emeklilik durumlarında bütün hak ve alacakları devlet memurları gibi hesaplanır.

binbaşı-nasıl-olunur-1

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Binbaşı Maaşları Ne Kadar 2018, Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git