Binbaşı Maaşları Ne Kadar Temmuz 2017

Binbaşı Maaşları Ne Kadar Temmuz 2017
5 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 99 kez okundu.
Reklam

Binbaşı Maaşları Ne Kadar Temmuz 2017

 

Binbaşı Maaşları Ne Kadar Temmuz 2017 sorusu, özellikle de yeni binbaşı olanların ya da binbaşı yakınlarının merak ettiği bir konudur. Binbaşı maaşları, diğer tüm Türk Silahlı Kuvvetler personeli gibi, dönemsel olarak zamlanabilmektedir.

 

2017 Temmuz Binbaşı maaşları ile ilgili bilgi vermeden önce, Binbaşı’nın görevleri ve nasıl olunabilirliği konusunda yardımcı olmak istedik. Binbaşı, TSK ordusunda yarbay ile yüzbaşı arasındaki rütbeye sahiptir. Hava ve Kara kuvvetleri komutlanlığında görev yürütmektedirler. Binbaşı’nın en belirgin görevleri; bölük ya da tabur komutlanlığı yapmaktır. Binbaşı olmak için pek çok şart aranmaktadır. Tüm kriterlere sahipseniz, gerekli sınavlardan başarılı bir puan elde edip, binbaşı eğitimlerinden de başarılı bir şekilde geçmeniz gerekmektedir.

Binbaşı maaşları, 2017 düzenlemelerine göre ortalama 3700 TL dolaylarında olmaktadır. Bu maaşın üzerine ek görev ücretleri de eklenebilmektedir. Doğu illerinde görev yapan binbaşılara, görev tazminatı da eklenmektedir. Doğu görevinde olanların maaşının üzere 1200 TL civarında bie ek ödeme gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte; evli olanlar için ve çocuğu olanlar için aile yardımı ile birlikte 300 TL gibi ek ücretler de eklenmektedir.

 

Diğer tüm askeri personeller gibi binbaşı maaşları da, bulunduğu bölgeye, kıdeme ve görev kademelerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Binbaşı maaşlarına da diğer devlet memurları gibi yılda iki kez zam eklenmektedir. Ocak ayında %3 ve Temmuz aylarında yapılan maaşlar ile %4+Enflasyon farkı(2,89) oranında bir zam alınmaktadır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Binbaşı Maaşları Ne Kadar Temmuz 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git