Bilirkişi nasıl olunur

Bilirkişi nasıl olunur
21 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 264 kez okundu.
Reklam

bilirkişi-nasıl-olunur

Bilirkişi nasıl olunur

Her sene Eylül – Ekim aylarında Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonluğu Başkanlığı tarafından kadrodaki açığa bağlı olarak duyuru yayınlanır. Peki, bilirkişi nasıl olunur? Başvuru şartlarına uyan ( örneğin yirmi beş yaşından küçük ve en az üç yıllık iş deneyimi olan ) kişiler Adalet Bakanlığı’nın web sayfası üzerinden bilirkişilik başvurusunda bulunabilir.

 

 

Tüzel bireyler tarafından yapılan başvurularda; şirketler için ticari sicil memurluğundan alınacak ticaret sicil tasdiknamesi, diğer tüzel kişiler için halen faaliyetine devam ettiğini gösteren ilgili kurumdan alınacak belgenin ibraz edilmesi gerekir.

 

Başvuruların kapanmasından yaklaşık 1,5-2 ay sonra Adalet Bakanlığı web sayfası üzerinden ulaşacağınız sanal bir platformda sonuçlar açıklanır. Bu sayede bilirkişi nasıl olunur sorusuna cevap vermiş bulunmaktayız.

Bilirkişi nasıl olunur

Bilirkişi nasıl olunur.Her sene Eylül – Ekim aylarında Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonluğu Başkanlığı tarafından kadrodaki açığa bağlı olarak duyuru yayınlanır.Bilirkişi nasıl olunur.

bilirkişi-nasıl-olunur.(1)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git