Beyaz Yaka Maaşları Ne Kadar

Beyaz Yaka Maaşları Ne Kadar
16 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 182 kez okundu.
Reklam

Beyaz yaka maaşları ne kadar 2017

Beyaz yaka maaşları, mavi yaka olarak çalışanlara göre daha hatta çok daha fazla üst düzey olabilmektedir. Ancak, beyaz yaka olarak çalışanların yaptığı iş, görev ve statüler bu maaş ücretlerinde çok fazla farklılık göstermektedir.

Beyaz Yaka Nedir?

Beyaz yaka, mavi yakalı çalışanlara göre daha iyi şartlarda çalışıyor olsa da, iş kanununda ikisinin hakları aynı olmaktadır. Ancak, çalışma ortamı ve firmaların insiyatifine beyaz yakalılar daha rahat çalışma şansına sahip olmaktadır. Beyaz yakalılar, mavi yakalılar gibi beden gücüyle çalışmaz. Büyük bir çoğunluğu ofis ortamında masa başında çalışmaktadır. Genellikle zihin gücüne bağlı olarak çalışırlar. Memurluk görevinden, yönetici pozisyonuna göre bir çok farklı statüleri mevcuttur. Örnek vermek gerekirse; üretim planlama, mühendislik, üretim yönetimi, kalite kontrol ve yönetimi, laboratuvar çalışanları, Ar-Ge çalışanları, satış, pazarlama gibi bir çok farklı pozisyonda beyaz yaka çalışanlarını görebilirsiniz.

Beyaz Yaka Maaşları Ne Kadardır?

Beyaz yaka maaşları, mavi yakalılara göre nispeten daha yüksek olmaktadır. Beyaz yaka görevlerine genellikle eğitimli kişiler getirilmektedir. Bu yüzden de maaş ortalaması işçi sınıfına göre daha yüksekten başlamaktadır. Örnek vermek gerekirse; beyaz yaka olarak ilk kez işe başlayan birinin alacağı minimum maaş 2000 TL dolaylarında olmaktadır. Her yıl belli oranda artar ve yıllık prim gibi avantajları vardır. Eğer statü yükselirse maaşı da statüye göre çok kısa sürede yükselebilmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Beyaz Yaka Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git