Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşları Ne Kadar

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşları Ne Kadar
5 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 135 kez okundu.
Reklam

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşları Ne Kadar 2017

Beden Eğitimi Öğretmeni maaşları ne kadar 2017 ? Beden eğitimi öğretmenliği için üniversitelerin BESYO programlarından mezun olan öğrenciler KPSS sınavı ile atanarak memur olmaktadır. Devlet memurluğu için yeterli puanı alamayan öğrenciler ise özel okullarda öğretmenlik yapabilmektedir. Beden eğitimi öğretmenlerinin maaşları memurlarda ve özel sektör çalışanlarında farklı olmaktadır.2017 yılında gelen son zamlar ile birlikte beden eğitimi öğretmenlerinin maaşları da artış gösterdi. Beden eğitimi öğretmeni maaşları ne kadar oldu?

 

Beden eğitimi öğretmenliği için üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. İlgi, yetenek ve azim gerektiren spor alanı, okul eğitimi ile okullara beden eğitimi öğretmenlerini kazandırmaktadır. Eğitim sürecini başarılı olarak tamamlayan öğrenciler KPSS sınavı ile birlikte devlet memuru olmaktadır. Puanı yeterli olmayan ve atanamayan öğretmen adayları ise özel sektörde çalışabilmektedir. Memur adayların ve özel sektör çalışanlarının maaşları arasında fark bulunmaktadır.

 

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşları

 

Beden eğitimi öğretmen maaşları, memur olan kişiler için ülkede bulunan tüm öğretmenler için aynıdır. Bu maaş ücreti öğretmenlerin derece ve kademelerine göre değişim gösterirken, yılın belirli zamanlarında zam almaktadırlar. Son olarak Temmuz 2017 tarihinde memurlara gelen zam, öğretmenleri de içerisine almıştır. Memur maaşlarına gelen zam tutarı %6.89 olarak belirlenmiştir. Özel sektörde çalışan öğretmen adayları ise maaş tutarları ve zam ücretini işveren tarafından almaktadır. Asgari ücret ile işe başlayan özel sektör çalışanlarının maaşları yıl tecrübesine göre zam almaktadır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git