Avukat Maaşları Ne Kadar

Avukat Maaşları Ne Kadar
1 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 286 kez okundu.
Reklam

Avukat Maaşları Ne Kadar 2017

Avukat Maaşları Ne Kadar 2017 , Memur maaşı katsayıları yüzde 1,71’lik enflasyon oranı baz alınarak kamuda çalışan avukatların maaşları belirlendi. Hukuk fakültesini bitirerek bir yıllık staj süresini de tamamlayan mezunlar avukat olmaya hak kazanırlar. Avukat maaşları 2017 Ocak zammı ile 4.825 lira olarak belirlenmiştir. 147 liralık bir zam alan avukatlar, devlet sektöründe bu maaşı almaktadırlar. Özel avukatlık yapanların maaşları ise, çalışma yoğunluklarına göre değişmektedir.

2017 Temmuz ayında da zam alacak olan avukatlar 657 sayılı devlet memuru statüsünde olduklarından birçok ilave ücret almaktadırlar. Böylece avukatlık maaşları yükselmektedir. Bu ilave ücretler aile yardımı, çocuk yardımı, varsa yabancı dil tazminatıdır. Kamu dışında çalışan avukatların maaşları 4.000 ile 8.000 lira arası değişmekte olup, tanınmış avukatların kazançları çok daha fazla olmaktadır.

Avukat Nasıl Olunur ? Kendini ispatlamış ve isim yapmış avukatların avukat maaşları 20.000 veya 30.000 liraya kadar çıkmakta, çok iyi kazançlar elde etmektedirler. Özel avukatlık yapanların daha iyi paralar kazandığı görülmektedir. Hukuk fakültesini bitirip KPSS sınavında yeterli puan alan mezunlar devlet sektöründe avukatlık yapabilmektedirler. Bir yıllık staj eğitiminden sonra avukat unvanını kazanıp mesleklerini icra etmeye başlamaktadırlar.

avukat

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Avukat Maaşları Ne Kadar 2017 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git