Astsubay Maaşları Ne Kadar

Astsubay Maaşları Ne Kadar
2 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 231 kez okundu.
Reklam

Astsubay Maaşları Ne Kadar 2017

Astsubay maaşları 2017 başlıklı yazımızda, Astsubayların almış oldukları maaşı ele alacağız. Astsubay Nasıl Olunur? Astsubay Hangi görevleri yapar? Astsubay maaşları Ne Kadardır? Sorularının cevaplarını vereceğimiz yazımızı okuyarak konu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Astsubay Nasıl Olunur?

Astsubay olmak için farklı alternatifler bulunmaktadır. İlk olarak liseyi bitirenler 2 yıllık Astsubay okullarında eğitim aldıktan Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çalışmaya başlarlar. Türk Silahlı kuvvetleri dışarıdan belirli dönemlerde sınavla da Astsubay almaktadır. Bunun için lise ve dengi okullardan, meslek yüksek okulları ya da üniversitelerden mezun olma şartı koyulmaktadır. Ayrıca kişinin 28 yaşını geçmemiş olması ve mevzuata uygun şartları taşımak gerekmektedir.

Astsubay Hangi Görevleri Yapar?

Türk Silahlı Kuvvetleri içersinde yer alan çeşitli sınıflarda çalışan astsubaylar aldıkları eğitimler doğrultusunda görev yaparlar. Hava, Deniz, Kara ve Jandarma Astsubaylar bu sınıflar içerisinde meslek yüksek okulunda aldıkları eğitim doğrultusunda görev almaktadırlar. Astsubayların kendi içlerinde rütbeleri vardır ve alınan rütbelere göre maaşları da değişkenlik göstermektedir.

Astsubay Maaşları Ne Kadardır?

Astsubay çavuş maaşı; 3.150 TL, Astsubay üstçavuş maaşı; 3270 TL, Astsubay başçavuş maaşı; 3.490 TL,  Astsubay Kıdemli başçavuş maaşı; 3.750 TL. Astsubayların almış oldukları bu maaşlar brüt maaşlarıdır. OHAL bölgesinde görev yapan astsubaylar ek olarak 1.300 TL tazminat almaktadır. ayrıca bu maaşlara tazminat, aile yardımı, çocuk yardımı bedelleri eklenmemiştir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Astsubay Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Astsubay Maaşları Ne Kadar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Cemil dedi ki:

    4 yıllık tarih yada halkla ilişkiler bölümü bitirdiğimizde askerde teğmen olarak kalma şansımız var mı?

    1. personelmemur dedi ki:

      Artık kalma diye birşey yok aynı dışarıdaki kişiler gibi askerdeyken sınavına girebilirsiniz.

Sayfa başına git