Astsubay Maaşları Ne Kadar

Astsubay Maaşları Ne Kadar
23 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 498 kez okundu.
Reklam

Astsubay Maaşları Ne Kadar 2017

Astsubay Maaşları Ne Kadar 2017 , Astsubaylar ordu içinde er ve erbaşlardan daha kıdemli subay olarak görev yapanlardan daha kıdemsiz bir konumda çalışırlar. 2001 yılında yapılan değişikliklerle özlük hakları yeniden yapılandırılmış, astsubay maaşları ve sosyal hakları yeniden düzenlenmiştir. Yapılan bu düzenleme ile maaşlarda her yıl %3 oranında artış sabitlenmiştir. Mecburi hizmet yılları en az 15 idi son yasa ile zorunlu hizmet 10 yıla düşmüştür. 20 yılın sonunda ise isterlerse emekli olabilirler.

Astsubay Maaşları Ne Kadar

Astsubay maaşaları

Astsubay nasıl olunur ? Astsubaylar ordu içinde diğer görevliler de olduğu gibi bütün sosyal haklardan faydalanırlar. Astsubay maaşları hesaplanırken görev yerleri ve çalışma yılları göz önünde bulundurulur. Doğu illeri ile batı illerinde görev yapanların gelirleri arasında yaklaşık 1300 TL’lik fark bulunmaktadır. 2016 yılında göreve başlayan astsubayların maaşları 2800 TL ile 3100 TL arasında değişmektedir.

astsubay-maaslari-ne-kadar-2017

Kritik bölge olarak adlandırılan OHAL bölgelerinde ise maaşlarına ek olarak tazminat adı altında yaklaşık 1600 TL civarında para ödenmektedir. Mesleğin zorlukları olmakla birlikte maaş getiri olarak iyi bir konumdadır. Ayrıca astsubay maaşları görev yaptıkları kuvvet kollarına göre de farklılık gösterebilir. Hava, kara, deniz ve jandarma kuvvetleri arasında küçük de olsa ücret farklılıkları bulunmaktadır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Astsubay Maaşları Ne Kadar 2017 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git