Asteğmenlikte Boy ve Kilo Oranları

Asteğmenlikte Boy ve Kilo Oranları
26 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 293 kez okundu.
Reklam

Asteğmenlikte boy ve kilo oranları

Asteğmenlikte boy ve kilo oranları, askerlik için belirlenen boy ve kilo ölçülerine eşit olarak hesaplanmaktadır. Özellikle obezite ve aşırı zayıflık gibi durumlarda olan ve vatani görevini yerine getirmek durumunda olan kişiler için hazırlanan bu hesaplamada, askerlikte asteğmenlik görevine uygun olup olmadığınızı kendiniz hesaplayabilirsiniz.

İlk etapta boyunuzu santimetre olarak bir kenara yazın. Bu sayıdan 100 çıkartın ve ortaya çıkan sonuçtan da 3 çıkartın, sonra bu rakama 30 ekleyin. Ortaya çıkan sonuç, askerlik için kabul edilebilen en yüksek sınırı göstermektedir.

Yani bunu bir örnekle anlatmak gerekirse, boyunuz 1,79 ve kilonuzun da 120 olduğunu varsayalım. 197’dan 100 çıkarıyoruz, sonuç 79. 79’dan da 3 çıkarıyoruz sonuç 76. 76’ya 30 ekliyoruz elde ettiğimiz sonuç 106.

Yani, askerlik görevi için 106 kilogramın üzerine çıktığınız zaman 1 sene boyunca hiçbir şekilde askerlik görevi için kabul edilmeyeceksiniz demektir. Gelecek sene de kilo sınırı yaptığımız hesap ile birlikte 106’yı aşarsa bir sene daha erteleniyor. Üçüncü senede de aynı sonuç çıkarsa askerlikten muaf sayılırsınız. Yani ‘çürük’ olarak gösterilirsiniz.

İlk sene alınmadığınız taktirde eğer çaba gösterip gerekli kilo sınırının altına düşerseniz bir sonraki askerlik işlemlerinde kabul edilir ve askere alınırsınız. Bunun için uzmanlar tarafından tavsiye edilen öncelikli şeylerin başında bol bol spor yapıp, endüstriyel gıdalardan uzak durmak geliyor. Sağlıklı beslenip, düzenli bir hayata sahip olmanız sizin avantajınıza olacakır.

2017 Asteğmen Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Asteğmenlikte Boy ve Kilo Oranları ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git