Asteğmen Yaş Sınırı Kaç

Asteğmen Yaş Sınırı Kaç
14 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 329 kez okundu.
Reklam

Asteğmen Yaş Sınırı Kaç

Askerliğini asteğmen olarak yapmak isteyenler için gereken yaş sınırında belirtilen kanunda lisans düzeyindeki üniversite mezunları için 27 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir. Kısaca 1 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlular asteğmenlik için kabul edilmektedir. Ayrıca da 9 Mayıs 2016 tarihi itibariyle lisansüstü eğitimlerini tamamlayan kişiler için 32 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir. Bunda da kısaca 1 Ocak 1984 ve sonraki doğumlular kabul edilmektedir.

Askerlik yasaları içerisinde uzman tabipliğe başvurmak isteyen kişilerin ise 35 yaşından büyük olmamaları gerekiyor. Bunda da 1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlular kabul ediliyor.

Asteğmen olmak isteyen kişilerin yaş şartına kesinlikle uymaları gerekiyor. Aksi taktirde KKK tarafından istenilen göreve alınmayacaklardır. Sözleşmelei Subay ve Astsubay Yönetmeliği’nde yer alan ifadelere göre alınacak olan kişilerin ‘Sözleşmeli Subay Adaylarında Aranacak Nitelikleri’ taşıması gerektiği belirtilmişti. Yine aynı yönetmelikte yer alan başka bir ifade de ise astsubay olmak isteyenlerin Fakülte ve Yüksek Okullar Askeri Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara Ait Yönetmelik’in 25/a ve 26/a maddelerindeki nitelikleri  taşıması gerektiği belirtilmiştir.

Askerde astsubay olarak kalmak isteyenlerin hangi fakülteden mezun olduğunun belirli bir sınırı olmasa da o anda açık olan pozisyonlar dahilinde değerlendirilecek ve kişinin mesleği ile arasındaki uyuma bakılacaktır. Bunda da kişinin başvuru yapacağı tarih de bu konuda büyük önem taşımaktadır.

2017 Asteğmen Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Asteğmen Yaş Sınırı Kaç ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git