Asteğmen Başvuru Formu Doldur

Asteğmen Başvuru Formu Doldur
30 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 270 kez okundu.
Reklam

Asteğmen Başvuru Formu Doldur

Asteğmen başvuru formu doldurmak için gereken bilgilerin en başında adı, soyadı, sınıf ve rütbesi, görev yeri, sicil numarası, memleketi, nasbı ve Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası bilgileri gereklidir.

Asteğmen olmak isteyen kişiler için gereken özelliklerin başında 4 yıllık fakülte mezunu olmak gelir. Asteğmenlik için askerlik süresi 12 ay olarak belirlenmiştir. Göreve başladıktan sonraki ilk 3 ay maaş almayan asteğmenler 9 ay boyunca subay maaşı alır. Üniversite şartı haricinde gereken şartlar şöyle: Üniversiteden mezun olduğunuzdaki not ortalamasının en az 3.00 olması. 4 yıllık bir üniversite fakültesinden mezun olmak. Asteğmenlik için başvuruda bulunmak. Her şeyi yaptıktan sonra kurada seçilmek. Bütün bu şartları yerine getirdiğiniz zaman asteğmen olmak için askerlikten gerekli açık pozisyonun olmasını beklemeniz gerekir. Eğer açık bir pozisyon yoksa askerliği kısa dönem olarak tamamlayabilirsiniz.

Sözleşmeli subaylık için aranan niteliklere gelince, sorulardan birincisinde ‘yedek subaylık hizmeti boyunca, sicillerinin ortalaması, sicil tam notunun yüzde 85 üzerinde midir değil midir?’ sorusu ele alınır. Daha sonrasında askerin ahlak, seciye ve karakter bakımından iyi hal sahibi olup olmadığı sorulur. Askerin ruhu, disiplini ve itaatinin sorulduğu 3.soruda ise her türlü tesire rağmen askeri ruhu muhafaza edebilecek kapasitede olup olmadığına yanıt aranır. Askerin güvenilme derecesi sorgulanır. Kişinin maddi çıkarlara düşkünlüğü sorulur. Verilecek görev için titizliği ve sorumluluklarını benimseme derecesi sorulur.

2017 Asteğmen Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Asteğmen Başvuru Formu Doldur ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git