Asker Maaşları Ne Kadar

Asker Maaşları Ne Kadar
19 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 350 kez okundu.
Reklam

Asker Maaşları Ne Kadar 2017

Asker Maaşları Ne Kadar 2017 , Türk milleti olarak bizim için askerlik görevi vatan hizmetidir ve en kutsal görevdir. Asker olmak isteyenler gerekli şartları taşıdıklarında Türk Silahlı Kuvvetlerine başvurabilirler. Rütbe ve görev dağılımı kendi içinde belirli bir hiyerarşiye dayandırılarak yapılır. En alt kademeden en üst kademeye kadar yaklaşık 11 farklı rütbe vardır. Askerlik maaşları da bu rütbelere göre değişiklik gösterir.

asker_maasları_2016

Asker Nasıl Olunur ? Askerlik görevi kutsal olmakla birlikte oldukça zordur. Ve asker olarak görev yapanlar devlet memuru statüsündedirler. Askeri personelin maaşları bulundukları tabura, birliğe ve görevlendirildikleri rütbeye göre değişiklik gösterir. En alt kademede olan er ve erbaşların maaşları yaklaşık 2400 TL olurken binbaşı ya da yarbayların maaşları 5500 TL ‘yi geçmektedir. Ortalama olarak verilen bu rakamlara görev tazminatları da eklenir. Hizmet sözleşmelerine göre maaş farklılıkları olan personelin maaşlarına yılda 2 defa zam gelmektedir.

2017 yılında asker maaşlarında yeni düzenlemeler yapılarak aile yardımı, çocuk yardımı, kıdem tazminatı gibi sosyal haklarında iyileştirmeye gidilmiştir. Mesai ücretleri ve tazminat tutarları belirlenen standart oranlar (%3) üzerinden hesaplanmaktadır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Asker Maaşları Ne Kadar 2017 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git