Apandisit Ameliyatı Asteğmen Olmama Engel Mi

Apandisit Ameliyatı Asteğmen Olmama Engel Mi
21 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 290 kez okundu.
Reklam

Apandisit Ameliyatı Asteğmen Olmama Engel Mi

Apandist ameliyatı olan kişilerin asteğmen olmalarında herhangi bir engel bulunuyor mu bulunmuyor mu, bunun için Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Ön Sağlık Muayenesi’ndeki belirtilen esaslara bakmak gerekir.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından belirtilen esaslara göre vücudun herhangi bir yerinde dövme, yanık veya ameliyat olan kişiler asteğmenlik yapamaz. Fakat günümüzdeki gelişen sağlık teknolojileri ile birlikte ameliyat izlerinin çeşitli estetik operasyonları ile silinebilmektedir; fakat bu durum askerlik için sorun yaratmaz diyemeyiz. Muayene esnasında kontrolü sağlayan sağlık personelinin vereceği karar, bu durumda çok etkili olmaktadır.

Vücudun herhangi bir yerinde ameliyat izi, dövme, jilet izi bulunan kişilerin asteğmenlik yapmalarında engel bulunmaktadır. Bunların yanı sıra adaylardan istenen boy kilo oranlamalarının maksimum sınırı da aşmaması gerekmektedir. Muayeneyi başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar için asteğmenlik için bir engel yoktur. Vucudun yapısının düzgün görünümlü olması, vücudun her bakımdan düzgün, sağlam ve kusursuz olması gerekmektedir. Bunlara göğüs kafesinde ve omurgasında herhangi bir şekil bozukluğu olmaması da dahildir. Bunlara ek olarak göz yapısında da herhangi bir bozukluk olmaması gerekmektedir. Şaşılık, renk körü olmak gibi unsurlar da asteğmenlik için sorun teşkil etmektedir.

 

Adaylardan istenen boy ve kilo oranları da, TSK’nın resmi sitesinde verilen tabloya uygun olması gerekmektedir. Boy uzunluğu, ayakkabısız olarak ölçülmekle birlikte, kilolar sadece şortlu ve eşofmanlı olarak ölçüm işlemleri gerçekleştirilmektedir.

2017 Asteğmen Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Apandisit Ameliyatı Asteğmen Olmama Engel Mi ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git