Anaokulu Maaşları Ne Kadar Temmuz 2018

Anaokulu Maaşları Ne Kadar Temmuz 2018
1 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 125 kez okundu.
Reklam

Anaokulu Maaşları Ne Kadar Temmuz 2018

Anaokulu Maaşları Ne Kadar Temmuz 2018 konusu öğretmen adayları için önem taşımaktadır. Son dönemlerin en popüler mesleklerinden biri olan anaokulu öğretmenliği keyifli bir iş olmanın yanı sıra maddi açıdan da iyi bir seçenektir. Bu nedenle öğretmenliğe devam eden ve yeni öğretmen olacak adaylar, maaş tutarını araştırmaktadır.

 

Anaokulu öğretmenliği için üniversitelerin okul öncesi eğitim programında yer alarak 4 yılını tamamlayan bireyler KPSS sınavına girmektedir. Mesleğin keyifli, tatil sürelerinin fazla ve maaşının da iyi bir rakam olması, tercih edilme oranını arttırmaktadır. Ancak anaokulu öğretmeni olmak isteyen kişiler, KPSS sınavında gerekli olan puanı almalı ve tercih yapmalıdır. Devlet okullarında çalışacak puanı alamayan kişiler özel okullarda veya devlet okullarında sözleşmeli olarak çalışabilmektedir. Özelde veya sözleşmeli olarak çalışan bireylerin maaşı, devlet memurlarından daha az olmaktadır. Aynı zamanda yaz döneminde memurların aldığı maaş, özel kurum çalışanları için geçerli olmamaktadır.

 

2018 Anaokulu Öğretmenlik Maaşları Ne Kadar?

 

2018 Anaokulu Öğretmenlik Maaşları devlet kurumları ve özel okullarda değişmektedir. Yeni başlayan öğretmen adayların maaşları 2.200 ve 2.300 olarak değişirken tecrübenin artması ile 2.800 ve 2.900 rakamlarına ulaşmaktadır. Özel kurumlarda veya sözleşmeli olarak çalışan kişiler ise genel olarak asgari ücret ile işe başlamaktadır. Özel kurumlarda da yıl tecrübesinin olması ile bu tutara zam eklenmektedir. Zam tutarını kurumlar farklı etkenlere bağlı olarak belirlemektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Anaokulu Maaşları Ne Kadar Temmuz 2018,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git