Ameliyat İzim Var Asteğmen Olabilir Miyim

Ameliyat İzim Var Asteğmen Olabilir Miyim
14 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 152 kez okundu.
Reklam

Ameliyat İzim Var Asteğmen Olabilir Miyim

Ameliyat izi olanlar için asteğmenlik alımlarında çeşitli engeller bulunmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Ön Sağlık Muayenesi Uygulama Esasları’nda belirtilen ön koşullarda “Vücudun herhangi bir yerinde dövme, yanık, ameliyat, jilet vb. izler bulunmamak” şeklinde ibare bulunmaktadır. Bu da açıkça göstermektedir ki, vücudunun görünen veya görünmeyen herhangi bir yerinde dövme, yanık izi, jilet gibi izler bulunuyorsa  asteğmenlik, yedek subaylık gibi görevlere alınamazsınız.

Dövme izini sildirmek için günümüzde birçok teknolojik gelişme olsa da, dövmeler tamamen vücuttan atılmıyor. Atılsa bile uzun bir zaman gerekiyor. Bu yüzden askerliğini uzun dönem, asteğmen olarak yapmak isteyen kişilerin, aklında dövme  yaptırmak gibi düşünceleri bulunuyorsa bunun derhal tekrar düşünülmesi gerekmektedir.

Dövme izinin yanı sıra ameliyat izi de asteğmenlik için engel teşkil etmektedir. Ameliyat izleri de, kişinin geçirdiği ameliyatın boyutuna göre değişmekle birlikte, çeşitli estetik operasyonları ile bu iz sildirilebilmektedir. Askerliğini asteğmen olarak yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken dış görünüşteki unsurlar bunlarla sınırlandırılmıyor. Ağız ve diş yapısı ile ilgili de belirtilen hususlar TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde teker teker belirtilmektedir. Ayrıca da boy ve kilo oranlamalarının askerlik için uygun olması gerekmektedir. Eğer bu şartları karşılayabiliyorsanız askerliği asteğmen olarak yapmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Yine de en net en doğru bilgiyi herhangi bir askerlik şubesine gittiğiniz taktirde net bir şekilde öğrenebileceksiniz.

2017 Asteğmen Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Ameliyat İzim Var Asteğmen Olabilir Miyim ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git