Akademisyen Maaşları Ne Kadar

Akademisyen Maaşları Ne Kadar
14 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 244 kez okundu.
Reklam

Akademisyen Maaşları Ne Kadar ?

Akademisyen Kime Denir?

Akademisyen; üniversitede ders veren, araştırma yapan, alanı ile ilgili çalışmalarda bulunan, makaleler ve yazınlar çıkaran kişilere verilen mesleki unvanın ismidir.

Nasıl Akademisyen Olunur?

Akademisyen olmak için üniversitenin lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yüksek Lisans eğitimine devam etmek gerekmektedir. Akademisyen olmak isteyen kişinin lisans hayatı sürecinde not ortalamasını yüksek tutması, lisans derslerine hakim olması ve yabancı dil öğrenmesi gerekmektedir. Yüksek Lisans eğitimine başvuru yapacak olan kişinin ALES ve YDS sınavlarından başvuru yapacağı okulun istediği puanları alması gerekmektedir. Ayrıca okullar da yüksek lisans eğitimi öncesinde kişilere mülakat yapmaktadırlar. Tüm bu aşamalarda başarı olan kişi Yüksek Lisans’a kabul edilir. Yüksek puanlar alarak yüksek Lisans sürecinde Araştırma görevlisi olarak üniversite de Akademisyen olarak göreve başlayabilir. Akademisyenlerin farklı unvanları bulunmaktadır. Öğretim görevlisi, araştırma görevlisi, Öğretim elemanı gibi… Tüm bu kategorilerde yer alan ve görev yapan kişiler akademisyen olarak nitelendirilmektedir.

Akademisyenler Ne Kadar Maaş Alır?

Akademisyenlerin maaşları unvanlarına göre değişiklik göstermektedir. Araştırma görevlisi maaşları 3 bin 700 Türk Lirası, Öğretim Görevlisi Maaşları 3 bin 700 Türk Lirası, Okutman Maaşları 3 bin 700 Türk Lirası, Uzman maaşları 3 bin 700 Türk Lirası,  yrd. Doç maaşları 4 bin 100 Türk Lirası, Doçent maaşları 4 bin 300 Türk Lirası, prof. Maaşları 6 bin 300 Türk Lirasıdır.

akademisyen-maaslari-ne-kadar

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Akademisyen Maaşları Ne Kadar ? Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git