Adli tabip Maaşları ne kadar

Adli tabip Maaşları ne kadar
20 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 99 kez okundu.
Reklam

Adli tabip Maaşları ne kadar 2017

 

Adli tabip maaşları ne kadar sorusunun cevabını vermeden önce Adli tıp kurumu hakkında bilgiler vermek istedik. Bu bilgilerden yola çıkarak Adli tıp kurumunun nasıl hizmet verdiğini öğrenebilirsiniz.

 

Adli Tıp Kurumu Neyle Yetkilidir?

 

Adli tıp kurumu bildiğiniz üzere kısaca ATK olarak adlandırılmaktadır. Adalet bakanlığına bağlı olan bu kurumda çalışmak isteyebileceğiniz 4 tip bölüm bulunmaktadır. Öncelikle ölüm nedenlerinin belirlenmesinde yetkili olan narkotik incelemeden, alkol muayeneleri, sahte imza ve sahte senetlere kadar her türlü adli işlemleri takip ederler. Adli tıp kurumundan alınan veriler bağımsız Türk mahkemeleri için gerekli olmaktadır. Son yıllarda gelişen teknolojiler ile Avrupa standartlarında hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Kurum iki ana dal üzerinde çalışmaktadır. Birincisi materyaller üzerinde çalışmalar yapar yani canlı ve cansız varlıklar ile otopsi tarzı işlemleri yürütmektedir. Diğeri ise sahte imza, dosya vb. işlemleri takip etmektedir. Adli tıp kurumunda çalışmata olan bir çok farklı meslek grubu vardır. Bunların en başında Adli tabipler gelmektedir.

 

Adli Tabip Maşları Ne Kadar?

 

Adli tıp kurumunda görevli olarak çalışan mühendisler, kimyagerler, fizikçiler, teknikerler ve daha bir çok meslek grubu yer almaktadır. Bu meslek gruplarının en üstünde adli tabipler yer alır. Adli tabipler diğer mesleklere göre daha fazla maaş almaktadır. Bu maaş bedelini de şu şekilde açıklayabiliriz; doktorun kıdemine, yetkisine göre değişmekte olan 3500 TL ile 5000 TL arası maaşları vardır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Adli tabip maaşları ne kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git