Acil Tıp Teknisyeni Maaşları Ne Kadar

Acil Tıp Teknisyeni Maaşları Ne Kadar
1 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 186 kez okundu.
Reklam

Acil Tıp Teknisyeni Maaşları Ne Kadar 2017

Acil tıp teknisyeni maaşları ne kadar 2017? Sağlık sektörünün meslekleri arasında yer alan Acil Tıp Teknisyeni, ambulanslarda hastalara ilk müdahaleyi yapan kişiler olmaktadır. Üniversite sağlık fakültesinden mezun olan Acil Tıp Teknisyenleri, özel veya kamu hastanelerinde çalışabilmektedir. Acil tıp teknisyeni maaşları ne kadar olarak belirlenmektedir?

 

Acil tıp teknisyenlerinin görevi hastalara ilk müdahaleyi yaparak, hastaneye ulaştırana kadar sağlık kontrolünü sağlamaktır. Acil Tıp Teknisyenlerinin (ATT) bilinen bir adı da paramediktir. Sağlık sektörünün geniş ve devamlı bir iş alanı olması, meslek arayışında olan bireylerin tercihi olmaktadır. Sağlık alanında çalışmak isteyen kişilerin ilk seçenekleri arasında acil tıp teknisyenliği gelmektedir. Zor bir meslek olmasına rağmen sağlık alanına ilgi duyan kişiler, maaşının da iyi olmasından dolayı acil tıp teknisyenliğini seçmektedir. Bu meslek içim üniversitelerin sağlık yüksekokul programlarında yer alan acil tıp teknisyenliği bölümünü okumak gerekmektedir. 2 yıl eğitim gören öğrenciler programlarını 4 yıllık lisans programına geçiş yaparak tamamlayabilmektedir.

Acil tıp teknisyeni maaşları

 

Acil tıp teknisyeni olmak için eğitimini tamamlayan öğrenciler, KPSS sınavına girmektedir. Sınavdan yeterli puanı alan adaylar, devlet memuru olarak atanarak görevlerine başlamaktadır. KPSS sınavına girmeyen veya yeterli puanı alamayan bireyler, özel sektörde rahatlıkla iş bulabilmektedir. Acil Tıp Teknisyenlerinin maaşları mezun oldukları okul derecesine göre değişmektedir. Lise mezunu olan adayların en yüksek maaş tutarı 2.244, önlisans mezunu adayların en yüksek maaş tutarı 2.369, lisans mezunu adayların ise 2.461 TL olmaktadır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Acil Tıp Teknisyeni Maaşları Ne Kadar 2017 ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Acil Tıp Teknisyeni Maaşları Ne Kadar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. dasdad dedi ki:

    sallamayın birader maaşlar 4000 bin 4500 TL arası ben att yim lise mezunuyum vakıfbanktan her ay maaşımı alıyorum

Sayfa başına git